Ana SayfaGenelGoogle, Ocak 2023'te Stadia hizmetini kapatıyor

Google, Ocak 2023’te Stadia hizmetini kapatıyor

Google’ın son zamanların iddialı ürünlerinden biri olan dijital oyun hizmeti Stadia kapatılıyor. 2019 yılında başlatılan hizmet, kesin olarak 18 Ocak 2023’te önümüzdeki aylarda kapanacak.

Stadia ile ilgili bilgi firmanın resmi yetkililerinden geldiğini söyleyelim. Şirketin böyle bir karar almasının nedeni bir nevi boşuna para harcamayı durdurmak. Şirketin uygulamanın hem kullanıcılardan fazla ilgi görmemesi ve de kısıtlamalara gidilmesi diyebiliriz. 

Google Başkan Yardımcısı Phil Harrison, duyuruyu yapan bir blog gönderisinde , “Stadia akış hizmetimizi sona erdirmeye başlamak için zor bir karar aldık” dedi. Google’ın bulut akış teknolojisini çalıştırmak ve büyük ölçekte oyun oynamayı sağlamak için bir fırsat olarak piyasaya sürüldü.

Stadia

Şirket, Google Store üzerinden yapılan tüm uygulama donanım satın alımlarını ve Stadia mağazasında yapılan tüm oyun ve eklenti içerik satın alımlarını iade edeceğini söylüyor. Geri ödemelerin çoğu Ocak ortasına kadar işlenecek ve oyuncular 18 Ocak’a kadar oyun kitaplıklarına erişebilecekler.

Google, geliştiricilerin Google Play ve Play Oyunlar’da oyun oluşturmasına ve dağıtmasına yardımcı olmanın yanı sıra diğer alanlarda oyun oynamayı desteklemeye devam edeceğini de ekliyor. Uygulama için geliştirilen teknoloji, diğer Google hizmetlerinde kullanılmaya başlanabilir.

Oyun akışı hizmetinin, Sony’nin  PlayStation Plus bulut akışı, Amazon’un Luna ve  Microsoft’un Xbox Cloud Gaming’i de dahil olmak üzere diğer oyun hizmetlerine karşı rekabet edeceği açıklandı.

iPhone 14 serisi talepleri beklentinin altında kaldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting