Google katlanabilir telefon pazarında sürpriz peşinde

Google Pixel Fold

Şu sıralar Pixel Fold modeliyle adından sık sık bahsettiren Google’ın aslında iki farklı katlanabilir akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Google katlanabilir telefon pazarında sürpriz peşinde. Son aylarda ve hatta yıllarda, Google’ın bir değil, iki katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalıştığına dair söylentiler hızla yayıldı. Bu dedikoduların gerçek payı olduğunu artık biliyoruz. Ancak Google, bu iki telefon arasından yalnızca Pixel Fold modelini duyurmuş durumda.

Google Fotoğraflar 'Kilitli Klasör' özelliği Pixel olmayan cihazlara geliyor

Pixel Fold’un geliştirilmesinden sorumlu ekip, bir başka katlanabilir telefon projesine daha öncülük etmiş. Ancak bu ikinci cihazın “yeterince iyi” olmaması nedeniyle, nihayetinde projenin iptaline karar verilmiş ve bu cihazın piyasaya sürülmesi durdurulmuş. Ekibin genel yaklaşımı, zaten mevcut olan cihazları aşan veya en azından onlarla eş değerde olan ürünleri piyasaya sürme üzerineydi.

Google Pixel Fold

Google katlanabilir telefon pazarında sürpriz peşinde

Ne yazık ki, Google’ın resmi podcasti Made by Google’ın bir bölümünde yer alan bu itiraf, bu cihaz hakkında daha fazla bilgi sunmuyor. Dolayısıyla, Pixel Fold ile aynı form faktörüne sahip olup olmadığı veya belki de farklı bir ‘katlanabilir’ tasarım yolunu seçip seçmediği hakkında bir bilgimiz yok.

Google Pixel Fold

,Belki de hiçbir zaman bu detayları öğrenemeyeceğiz. Ancak, arama devi Google’ın geliştirme ekibinin, Pixel Fold’u iki cihaz arasında daha iyi olarak değerlendirdiği ve bu nedenle Pixel Fold’un hayatta kalırken, diğer cihazın iptal edildiği açıkça ortada.

ChatGPT, siber dolandırıcıları engelleyebilecek mi?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir