Google Kansere Karşı Giyilebilir Cihaz Geliştiriyor

Google 575

Kansere karşı verilen mücadelede ön saflarda yer alan Google, bu ölümcül hastalığın tarihe karışmasını sağlayabilecek yeni bir proje üzerinde çalışıyor.

Son dönemde hızla yükselen giyilebilir cihazlar pazarının önümüzdeki yıllarda teknoloji dünyasının çehresini değiştireceği bir süredir konuşuluyor olsa da, Google cephesinden gelen son haberler giyilebilir cihazların bundan çok daha fazlasını başarma ve tüm dünyayı değiştirme potansiyeline sahip olduğunu gösterdi. Kansere karşı verilen mücadelede ön saflarda yer alan Amerikalı internet devi Google, bu hastalığa karşı oldukça önemli bir savunma mekanizması olabilecek yeni bir projeye imza attı.

Google_kanser

Geçtiğimiz yıl insan vücudundaki kanserli hücrelerin tespit edilmesine yarayacak bir hap üzerinde çalışmalara başlayan internet devi, şimdi de kansere karşı mücadelede etkili olabilecek yeni bir giyilebilir cihaz için kolları sıvadı. Telegraph tarafından ortaya çıkarılan patentlere bakılacak olursa bir akıllı saat gibi bileğe takılan bu yeni giyilebilir cihaz, nanopartikül forez teknolojisinden faydalanacak ve radyo frekansları, manyetik alan, akustik sinyaller ve kızılötesi gibi yollardan hastalara enerji aktararak kanser tedavisine yardımcı olacak.

Daha önce gündeme gelen kanser hücrelerini belirleyici haplarla birlikte çalışması beklenen bu Google giyilebilir cihaz, kanserli olduğu belirlenen hücrelerin öncelikle hasta kişinin dolaşım sisteminden, ardından da vücudundan dışarı atılmasını sağlayacak. Üstelik bu yeni teknolojinin hayata geçirilmesi halinde sadece kansere karşı değil, başta parkinson olmak üzere günümüzün birçok amansız hastalığına karşı kullanılabileceği belirtiliyor.

Google’ın bu umut verici projesi henüz patent aşamasında olduğu için bu tür bir cihazı yakın zamanda görmemiz pek mümkün görünmese de, Google gibi yeniliklere öncülük eden bir teknoloji devinin kansere karşı mücadeleye yaptığı bu yatırımlar herkes için umut verici bir haber olarak değerlendiriliyor.

Huawei Ascend P8’den Yeni Görüntüler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir