Microsoft, Windows 11’in piyasaya sürülme hızını artırıyor!

Windows 11 kurumsal

Sabırla Microsoft Windows 11’i bilgisayarınıza kurmayı bekliyorsanız, Microsoft’un iyi haberleri var. Şirket bugün, işletim sisteminin piyasaya sürülme hızını artırdığını ve daha geniş çapta kullanılabilir hale getirdiğini duyurdu. İşte detaylar.

Sisteminiz Windows 10’un 2004 veya sonraki bir sürümünü çalıştırıyorsa ve Microsoft’un yayınladığı 14 Eylül 2021 hizmet güncelleştirmesini yakın zamanda yüklediyseniz, artık doğrudan Windows 11’e yükseltebilirsiniz. Şu an için Windows 10’u kullanmaya devam etmeyi planlıyorsanız. Şirket ayrıca bugün, işletim sistemi için Kasım 2021 güncellemesini dağıtmaya başladığını duyurdu. İleriye dönük olarak Microsoft, Windows 10′u Windows 11 ile uyumlu hale getirerek yıllık özellik güncelleme temposuna taşımayı planlıyor.

Microsoft, Windows 11'in piyasaya sürülme hızını artırıyor!

Daha önce olduğu gibi Microsoft, Windows 11‘in sistem gereksinimlerini karşılamayan bir cihaza yüklenmesini önermiyor ancak yine de yapabilirsiniz. Akılda tutulması gereken bir şey, desteklenmeyen bir işlemciye sahip bir bilgisayarda güncelleme alamayabileceğiniz. Microsoft, 4 Ekim’de Windows 11’i ilk piyasaya sürdüğünde, şirket, yükseltmeyi 2022’nin ortasına kadar tüm uygun cihazlara sunacağını beklediğini söyledi. Şu ana kadar Windows 11 kullanıcılar tarafından olumlu yorumlar aldı. Dark mode kullanımını genişleten Windows 11 beraberinde farklılıklar getirdi. Bu farklılıklardan en önde çıkanı tasarım diyebiliriz. Masaüstü seçeneklerinden tutun işletim sisteminin her alanında tasarımda yeniliğe gidildi. Tasarım açısından da beğeni alan yeni işletim sistemi için dağıtım şimdi hızlanıyor. Siz de henüz bilgisayarınızı yükseltmediyseniz yeni işletim sistemine yükseltmeniz öneriliyor.

Yeni TikTok akımı görgüsüzlüğün bu kadarına da pes artık dedirtti