Ana Sayfa Dedikodular Google Dinlemeye Hazırlanıyor

Google Dinlemeye Hazırlanıyor

Google, yepyeni bir teknoloji ile hayatımıza girmeye hazırlanıyor. İlk adımını ise ses ile teknolojiyi birleştiren akıllı bilgisayarlar üreterek atmaya hazırlanıyor.

İletişimden teknolojiye hayatımızın her alanında yer eden ekranlar artık tarih olma yolunda. Chrome’ un ses ile kontrol edilmesi ve Google’ ın satın almış olduğu Motorola Moto X modelinin, telefon kapalı iken bile ses ile kontrol edilmesi ile sesli yönetim konusunda ilkleri gerçekleştirmeyi hedefleyen Google, bu sefer de tamamen ses ile üretilen teknolojilerin peşinde.

Google mühendislerinin bir süredir ses kontrolü üzerinde çalışması ile başlayan süreç, Scott Huffman’ ın bir konferansta yapmış olduğu konuşma ile netleşmeye başladı. Huffman’ ın yapmış olduğu açıklamaya göre; güçlü bir bilgisayar sistemi artık otomobillere ve hatta giysilere bile adapte edilebilir hale geldi. Bu tür kullanım alanlarının tamamında erkan veya klavyeye gerek olmayacak.

Google’ ın ses kontrolüne hemen her ürün ve servisinde yer verme hedefi ile birlikte artık otomobillerden kıyafetlere kadar yaygın bir kullanım alanı bulan bilgisayalarda ekran kullanımına gerek kalmayacak.

Google Voice
Google Voice

Google’ ın bu teknolojiyi ne zaman önümüze çıkartacağı bilinmez ancak görünen o ki, Google bu teknolojiyi kısa zaman içinde kullanmamız için oldukça çaba harcıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting