Ana sayfa Genel Akıllı ev ürünlerinde Google Desteği

Akıllı ev ürünlerinde Google Desteği

TP-Link’in akıllı ampul ve akıllı prizleri, artık Google Asistan ve Google Home desteğine sahip. Bu sayede TP-Link akıllı ev ürünleri TP-Link’in kendi uygulaması olan Kasa haricinde Google uygulamalarından da yönetilebiliyor.

Akıllı ampul ve akıllı prizleri, artık Google Asistan ve Google Home uygulamalarından da yönetilebiliyor. TP-Link’in kendi uygulaması olan Kasa’nın yanı sıra Google desteğine de sahip olan TP-Link akıllı ev ürünleri böylece üç farklı uygulamadan yönetilebilir hale geldi.

Türkçe desteğine sahip Google Asistan sayesinde ses ile de yönetilen TP-Link akıllı prizler ve akıllı ampuller, kullanıcılara sesli komut keyfini yaşatıyor. TP-Link smart home ürünü kullananlar, Google kurulum sayfasından TP-Link markasını seçerek akıllı cihazlarını ekleyebiliyorlar.

akıllı ev

Tüm akıllı ev ürün üreticileri kendi uygulamaları ile kullanıcılara hizmet veriyor. Ancak farklı marka akıllı ev ürünü kullananlar, birden fazla uygulama ile cihazları yönetmek durumunda kalıyorlar. Şimdi Google Home ve Asistan sayesinde ortak bir ekosisteme önemli bir adım atılmış oldu.  Uyumlu ampulleri, kameraları, televizyonları ve daha fazlasını tek bir yerden kontrol edebilme, düzenleme ve yönetme imkanı kullanıcılara verilmiş oldu. Google, Home ve Chromecast cihazlarının da olduğu 400’ün üzerinde markadan 5 binden fazla akıllı ev cihazını uzaktan yönetme olanağı sağladı.

Google Asistan ve Google Home’dan TP-Link’in HS100 ve HS110 akıllı prizler ile LB ve KL kodla başlayan akıllı ampullerini yönetmek mümkün. TP-Link yeni smart home modelleri satışa sunuldukça bu modeller de ekosisteme dahil olacaklar.

TP-Link smart home ürünleri son derece basit şekilde kurulup kullanılan cihazlar. Tak&çalıştır özellikli bu ürünler bir hub ya da ilave ekipman gerektirmeden kullanılır duruma geliyorlar. TP-Link’in kullanıcı dostu Kasa uygulaması sayesinde yönetilmeleri de kolay olan akıllı priz ve akıllı ampuller, Google desteği ile kullanıcılara yönetim konusunda esneklik sağlıyor. Özelikle Google Asistan’ın Türkçe desteğine sahip olması nedeniyle Türk kullanıcıları da ses ile smart home ürünlerini yönetmenin zevki ve kolaylığını yaşayabiliyorlar.

Huawei nova 5T inceleme. Toplamda 5 kamera!

Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler