Misrosoft Pillere El Attı

Sadece birkaç gün önce görücüye çıkan Microsoft’un yeni tableti Surface Pro 2, beraberinde pek yenilik getirmese de aslında gözükenden fazlasını vaat ediyor. 

Microsoft Surface Pro 2 yeni pilleriyle gelebilir.
Microsoft Surface Pro 2 yeni pilleriyle gelebilir.

Yeni Surface Pro 2 modelin en büyük özelliği, pil düzeneği. Microsoft an itibarı ile yeni Pro 2’yi kaplayacak olan kapağa, cihazın daha uzun ayakta kalabilmesi için fazladan enerji üretmesini sağlayacak bir teknoloji eklemeye çabalıyor. Power Cover adı verilen bu yeni sistem sayesindeyse, yeni Surface cihazlar, gün boyu rahatlıkla kullanılabilir hale gelecekler. Konu hakkındaki ilk adım, zaten Haswell çipleri kullanılarak atılmış; ürünün pil ömrü, bir önceki modellere göre gözle görülür şekilde arttırılmıştı. İlk Surface modelleri üzerinde bulunan Type Cover, özellikle düz zeminde mükemmel performans sağlıyordu.

Elimizdeki bilgiler Power Cover’ın çıkışına dair bilgi içermese de, birçok kaynak ürünün Surface Pro 2 ile değil, daha sonrasında  tek başına piyasaya sürüleceğini düşünüyor. Cihaz büyük ihtimalle ilk Surface Pro’lar ile uyumlu çalışacak ancak Surface RT cihazlar ile çalışmayacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir