Yeni Bir Akıllı Saatimiz Daha Oldu

Giyilebilir teknoloji ürünleri piyasaya bir bir çıkmaya başladı.Google Glass ve Samsung Gear ile başlayan furya Qualcomm’un, IFA 2013 kapsamında tanıttığı akıllı saat konsepti ilgi gördü.

Yeni akıllı saatimiz Qualcomm Toq
Yeni akıllı saatimiz Qualcomm Toq

Daha önce Talk adıyla karşımıza çıkan akıllı saatin adı son olarak Toq olarak ilan edildi. Mirasol ekran teknolojisine sahip olan Qualcomm Toq, bu yönüyle gün ışığı altında kusursuz bir görünürlük ortaya koyabiliyor. Tam dolu şarj ile bir tam günlük kullanım sunabilen cihaz çok düşük enerji tüketimine sahip. Qualcomm’un yeni kablosuz şarj teknolojisi WiPower LE ‘yi de beraberinde getiren ürün,  kablosuz şarj ünitelerinden şarj olabiliyor. Donanımsal özelliklerine dair çok fazla bilginin bulunmadığı akıllı saat, sınırlı sayıda üretilecekmiş. Akıllı saat konusunda Qualcomm teknolojilerini ortaya koymak adına geliştirilen ürün, 2013 yılının son çeyreğinde satışa sunulacak. Cihaz, Android sisteme sahip, Android 4.0.3 ve üzeri sürüme sahip tüm mobil ürünler ile uyum içinde çalışabilecek.

Göründüğü gibi akıllı saat piyasası hayli kızışıyor,bu rekabet en çok son kullanıcıya yarayacak gibi görünüyor.Akıllı saatlerin hayatımıza katacaklarını hep beraber göreceğiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir