Google Chrome kullanıcıları için kötü haber

Google, Chrome'da yeni özellik ayarı deniyor

Dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome’dan Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcılarına kötü haber geldi.

Google Chrome kullanıcıları için kötü haber. Teknoloji devi Google’ın rakiplerine göre bariz üstünlük kurduğu pek çok alan var ki bunların başında da internet tarayıcıları geliyor. Chrome sayesinde pazarın tartışmasız lideri konumunda olan Amerikalı teknoloji devi, belki de bu durumun yarattığı rehavete kapılmış olabilir. Nitelim şirketten gelen son açıklamaların başka bir anlamı olamaz.

Google Chrome yeni güvenlik güncellemesini duyurdu!

Google tarafından yapılan son açıklamaya göre, 10 Ocak 2023 tarihinden itibaren Chrome’un Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemleri için yazılım desteğini sonlandıracağı belirtildi. Bunun anlamı popüler internet tarayıcısının bir sonraki sürümü olması beklenen Chrome 110, bu üç işletim sistemine gelmeyecek.

Google Chrome yeni güvenlik güncellemesini duyurdu!

Google Chrome kullanıcıları için kötü haber

Bununla birlikte yazılım desteğinin sonlanacak olması, eski sürümlerin de sorunlu hale bürüneceği anlamına gelmiyor. Eğer Windows 7, Windows 8 ya da Windows 8.1 işletim sistemlerinden birini kullanıyor ve internet tarayıcısı olarak da Chrome’u tercih ediyorsanız, bu tarayıcıyı daha uzun bir süre herhangi bir sıkıntı çıkmadan kullanabilirsiniz. Ancak böylesi bir durumda, siber korsanlar yüzünden zaman içerisinde güncelleme desteğinden mahrum kalmış bu tarayıcıda, önemli güvenlik açıklarının ortaya çıkabileceğini de unutmayın.

iOS Chrome kayıtlı şifrelerinizi otomatik olarak dolduracak

İşte Google’ın önerisi, 10 Ocak 2023’den sonra bu üç işletim sisteminden birini kullananların sürümlerini en az Windows 10 versiyonuna yükseltmesi. Çünkü Chrome bundan sonra Windows 10 ve daha üst versiyon işletim sistemleri için destek sunacak.

iPhone 14 serisi AnTuTu sıralamasında tam bir hayal kırıklığına dönüştü!