Google Chrome için karanlık mod test ediliyor!

Chrome

Google’ın yılan hikayesine dönen Google Chrome için karanlık mod özelliği nihayet test edilmeye başlandı. Windows ve macOS’teki Google Chrome uygulaması çok yakında karanlık tema özelliğine kavuşacak.

Google’ın Chrome‘da uzun bir süre önce masaüstü sürümleri için karanlık mod özelliğini test etmeye başladığını sizlere aktarmıştık. Adeta yılan hikayesine dönen Chrome için karanlık tema özelliği hakkında bugün yeni bir gelişme yaşandı. Chrome’un Canary sürümünde karanlık temayı test ettiği resmi olarak açıklandı.

Google Chrome için karanlık mod geliyor

Chrome’un Windows sürümünde test edilen karanlık tema özelliği sistem ayarlarına göre kullanılabiliyor. Örneğin; Windows 10‘un sistem arayüzünü koyu modda kullanıyorsanız, Chrome otomatik olarak karanlık temayı aktif ediyor.

Google Play Store’da yine temizlik yapıldı! İşte kaldırılan uygulamalar!

Karanlık tema özelliği macOS Mojave’de de yer alıyor. Ancak Google’ın macOS için Chrome’a karanlık tema özelliğini sunup sunmayacağı bilinmiyor. Genellikle tüm yeni özelliklerini aynı anda tüm platformlara sunan Google’ın, bu özellikte de aynı politikayı devam ettireceğini düşünüyoruz.

Google Chrome

Google’ın karanlık tema özelliğini mobil tarafta ise ilk olarak Android‘de sunmasını bekliyoruz. Android Q ile karanlık temanın sistem geneline entegre edilecek olması, bu beklentileri daha da kuvvetlendiriyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin