Ana SayfaGenelGoogle, 90 milyon dolar ödemek zorunda kalacak

Google, 90 milyon dolar ödemek zorunda kalacak

Google, kendisi ile bir dizi Android geliştiricisi arasında büyüyen bir anlaşmazlığı çözmek için masaya 90 milyon dolar koymayı teklif etti. İşte tüm detaylar.

Reuters’in bildirdiği gibi, sorun, yüzde 30’luk sabit kesinti ile Google’ın şirket içi ödeme platformunun zorunlu kullanımına odaklanıyor. Geliştiriciler, Google’ın alternatif ödeme sistemleri seçeneklerini kapatmak için perde arkasında çalıştığını düşünüyor. Arama devinin, “yıllarca süren belirsiz ve dikkat dağıtıcı davalardan” kaçınmak için bir anlaşma önermesi kaçınılmaz oldu.

Google, 90 milyon dolar ödemek zorunda kalacak

Google yaptığı açıklamada, mahkemenin teklifi onaylaması halinde, “2016-2021 yılları arasında her yıl Google Play aracılığıyla iki milyon dolar daha az yıllık gelir elde eden ABD’li geliştiricileri desteklemek” için 90 milyon dolarlık bir fon koyacağını söyledi. Devam ederse, şirket, ödeme almaya hak kazanan kişileri otomatik olarak bilgilendirecek ve halihazırda yapmaya başladığı birkaç değişikliği onaylayacak.

Bu, yıllık 1 milyon dolarlık ilk gelir için komisyonun yüzde 15’e düşürülmesini, geliştiricilerin uygulama dışındaki kullanıcılarla iletişim kurmasını ve rakip uygulama mağazalarını ve faturalandırma platformlarını kullanmayı kolaylaştırmayı içeriyor. Şirket son yıllarda fazlasıyla ceza ile karşılaştı desek yanlış olmayacaktır. Son zamanlarda bir çok davaya maruz kalan platform bu problemleri çözmek için her zamankinden daha fazla harcama yapmak zorunda kalıyor. Bu son ödeme ile birlikte yüklü miktarda parayı cezalara harcayan şirket enflasyondan etkilenen büyük isimler arasında sonlarda yer alıyor.

 

Amazon, Birleşik Arap Emirlikleri’nde LGBTQ aramalarını ve ürünlerini kısıtladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting