Ana SayfaAndroidGelecek Android Telefonlar iPhone 8 ‘in Hangi Özelliğini Kullanacak?

Gelecek Android Telefonlar iPhone 8 ‘in Hangi Özelliğini Kullanacak?

Teknoloji her ne kadar durağan ilerliyor gibi gözükse de gelecek Android telefonlar için yatırım yapılmaya devam ediyor.

Gelecek Android telefonlar için heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Touch ID iPhone 5’in tanıtılmasından bu yana güvenlik konusunda Apple’ın vazgeçilmez tercihlerinden biri oldu. Yeni güvenlik trendlerinden biri ise yüz tanıma olarak gün yüzüne çıkmış durumda. iPhone 8 dedikodularına baktığımızda yeni akıllı telefonun yüz tanıma özelliğiyle birlikte geleceği konuşuluyor. Tabii ki Android geliştiricileri de boş durmuyor ve bu yeni özelliği cihazlar üzerine entegre etmek için çalışmalarını sürdürüyorlar.

Gelecek Android telefonlar ın en çarpıcı özelliklerinden biri yüz tanıma olacak gibi gözüküyor. Yüz tanıma sistemleri yeni değil ve birçoğu geçtiğimiz dönemde fotoğraflarla kolayca kandırıldı. Bu durum yüz tanıma özelliğine çok fazla güven olmayacağının göstergelerinden biri olsa da Android cihaz üreticileri bu özellik üzerine eğilmiş durumdalar. Dünyanın en büyük mobil yonga üreticilerinden biri olan Qualcomm 2018 yılında Android cihazlar üzerinde yonga tabanlı yüz tanıma özelliğinin kullanılacağını ön görüyor.

Qualcomm bu işi başarabilir

Şu anda Qualcomm’un Snapdragon yonga setleri bazı görüntü sinyali işlemcileri ve derinlik algılama özelliklerine sahip. Ancak şirket, yeni nesil Snapdragon yonga setleri nesneleri yeniden yapılandırma gibi özelliklerle birlikte gelecek. Bu özellik sayesinde haritalama ve elbette yüz tanıma gibi özellikler daha sofistike bir hale gelecek.

Bununla birlikte, soru, OEMlerin bu özelliği uygulayıp uygulamayacağına ilişkin sorular var. Apple yeni ürünü üzerinde bu özelliği kullanacak ve bunun ne kadar başarılı veya faydalı olacağını göstermeye çalışacak. Bakalım gelecek Android telefonlar Apple’ın izinden gidecek mi? Yukarıdaki videoda Qualcomm’un derinlik algılama teknolojisini izleyebilirsiniz. Konu hakkındaki yorumlarınızı aşağıdaki form üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.gelecek Android telefonlar

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU