Galaxy S10 yüz tanıma sistemi sınıfta kaldı

Galaxy S10 yüz tanıma

Galaxy S10 yüz tanıma sistemi çok kolay kandırılması ile gündeme geldi. Galaxy S10 yüz tanıma sistemi fotoğraf ve video ile kandırılabildiği gibi kardeşleri de ayırt edememesi ile gündemde.

Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S10’da, güvenlik için ekrana gömülü parmak izi okuyucusuna yer vermişti. Güney Koreli firma bununla da yetinmeyip telefona iPhone X ile tanıştığımız yüz tanıma sistemini entegre etmişti. Ancak bugün Galaxy S10‘un yüz tanıma sisteminin sınıfta kaldığı ortaya çıktı.

Galaxy S10 yüz tanıma sistemi kolayca kandırılabiliyor

Reddit’te dile getirilenlere göre; Galaxy S10’un yüz tanıma sistemi fotoğraf ve video ile kandırılabiliyor. Biri sizin fotoğrafınızı Galaxy S10’a gösterdiğinde direkt olarak tuş kilidi açılıyor. Olay bununla da sınırlı değil. Galaxy S10’daki yüz tanıma özelliği kardeşleri ayırt edemiyor.

Galaxy S10E pil ömrüyle hayal kırıklığı yarattı

Biri erkek biri kadın olan kardeşler birbirlerine çok az olsa da benzediği halde her ikisi de Galaxy S10‘un yüz tanıma sistemini geçebiliyor. Apple cephesinde ise neyse ki bu tip durumlar yok.

Galaxy S10 yüz tanıma

iPhone X ve sonrasındaki modellerde yer alan Face ID‘yi kandırabilmek için 3D maske kullanmak gerekiyor. Tabii bu maske de öyle kolay yapılan bir şey değil. Maliyeti 300 – 400 doları buluyor.

Samsung’un yayınlayacağı güncelleme ile yüz tanıma sisteminin doğruluğunu arttıracağını düşünüyoruz. Yüz okuma hızının performansı düşse de güvenlik için doğruluğu arttırmak gerekiyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir