Gearbox Artık Take-Two Çatısı Altında Girdi

Borderlands 4

Take-Two ve Embracer Group arasında gerçekleşen satış anlaşması resmi olarak tamamlandı. Gearbox bundan sonra faaliyetlerine Take-Two’a bağlı olarak sürdürecek.

Embracer tarafından yapılan açıklamada 28 Mart 2024 tarihinde Take-Two‘la imzalanan anlaşmada tüm koşulların yerine getirildiği ve işlemin tamamlandığı belirtildi. Embracer anlaşmanın bir parçası olarak Take-Two’un yeni ihraç edilen hisseleri karşılığında 460 milyon dolar aldı. Şöyle bir durum daha var, bu devir teslimle birlikte Gearbox Software, Gearbox Montreal, Gearbox Studio Quebec stüdyoları; ayrıca Duke Nukem, Borderlands ve Tiny Tina’s Wonderlands serileri Take-Two’a geçti.

take-two

Embracer elinde şu anda eskiden Gearbox Publishing San Francisco olan Arc Games var. İsveç merkezli Embracer Group mart ayında Gearbox’ın satışına dair duyuruyu yaptıktan sonra Gearbox’tan çok sayıda kişiyi de işten çıkardı. Embracer ayrıca iki yıldır geliştirilmekte olan yeni Deus Ex oyununu iptal etti ve Eidos Montreal’den 97 kişiyi işten çıkardı. Yeni Deus Ex’in yılın sonlarına doğru prodüksiyon aşamasına girmesi bekleniyordu. Eidos Montreal son gelişmeyle birlikte başka bir projeye odaklanacağını bildirdi.

Teknoloji ve oyun sektöründe geçtiğimiz sene işten çıkarmalar yaşandı. 2024’te bu durumun azalması bekleniyordu, fakat beklentilerin tam tersi yaşanıyor. Microsoft kısa süre önce Xbox ve Activision Blizzard’dan 1900 kişiyi işten çıkarma kararı aldı. The Information’ın haberine göre Google yapay zekayı iş süreçlerine entegre ederek yeniden yapılanma gerçekleştirecek. Bu durum potansiyel olarak 30 bin çalışanı da etkileyecek. Teknoloji devinin yapay zeka hamlesi için iş gücünde azaltma yapmayı düşündüğü belirtiliyor. Yeniden yapılanmanın en çok reklam satış departmanını etkilemesi bekleniyor.

iOS 18’in Pil Ayarlarında Yeni Uyarı Keşfedildi