Galaxy S9 satışları beklentilerin altında kaldı

galaxy s9 1

Temmuz ayının sonlarına gelinirken, 2018’in ikinci çeyreğine ilişkin satış verileri de ortaya çıkmaya başladı. Görünen o ki Galaxy S9, ikinci çeyrekte de Samsung’un beklentilerine yanıt veremedi.

Son dönemde, akıllı telefon pazarındaki fiyatların uçuşa geçtiğini söylemek çok yanlış bir ifade olmayacaktır. Özellikle üst segmentteki modellerin çıkış fiyatları genel olarak 800 dolar / euro’nun üzerinde seyrediyor. Doğal olarak bu durum cihazların satış rakamlarına da bir şekilde yansımış durumda.

Açıklanan 2018 ikinci çeyrek verilerine göre, Galaxy S9 ve S9+ üç aylık süreç içerisinde toplamda 9 milyonluk satış rakamına ulaşmış durumda. Bu rakam Galaxy S8 ve S7 ile kıyaslandığında hayli geride görünüyor. Keza geçtiğimiz sene satışa sunulan S8, aynı periyotta 3 milyon adet daha fazla satmayı başarmıştı.

Galaxy S9 ne kadar sattı? İşte yanıtı

Elbette yine de S9’un ikinci çeyrekte ulaştığı bu rakama çok kötü diyemeyiz. Keza aynı periyor içerisinde Huawei P20 ve P20 Pro’nun toplam satışı S9’un yanına bile yaklaşamıyor.

Öte yandan S9 satışlarının beklentilerin altında kalmasının temel nedeni olarak Samsung’un kullanıcıları heyecanlandıracak bir yenilik sunamaması de sebep gösteriliyor.

Dürüst olmak gerekirse, S8 ile S9 arasında öyle devrimsel bazda, kullanıcıları heyecanlandıracak bir farklılık bulunmuyordu. Dolayısıyla bu durum da öyle ya da böyle satış rakamlarına yansımış durumda.

Muhtemelen önümüzdeki yıl çıkacak olan S10 ve katlanabilir ekranlı Galaxy X modeli ile herşey çok daha farklı olacaktır.

Hızla büyüyen Huawei’den büyük başarı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir