Galaxy S8 fiyatı düştü!


Samsung’un Infinity Display teknolojisini ilk defa kullandığı akıllı telefon modeli Galaxy S8 fiyatı düşmeye devam ediyor. İşte S8 serisinin yeni fiyat tarifesi ve diğer detaylar.

Artık her sene yeni bir akıllı telefon modelinin raflardaki yerini almasına alıştık. Ciddi anlamda kullanıcılar, teknolojinin hızına yetişmekte güçlük çekiyorlar. Neyse ki her yeni çıkan model, öyle devrimsel yenilikler içermediği için 2 senede 1 akıllı telefon yenilemek zorunda kalmıyoruz. İşin güzel yanı ise yeni çıkan modeller sayesinde pek bir eksiği olmayan selefi modeller de daha uygun fiyatlardan satın alınabiliyor. Bunun en yakın örneği ise Galaxy S8 fiyatında yaşanan düşüş diyebilir. Keza şu aralar Galaxy S8 fiyatı son derece makul seviyelere düşmüş durumda.

Galaxy S8 fiyatı düşmeye devam ediyor

Genel itibariyle Samsung logosu taşıyan üst segment modellerin oldukça üst perdeden satışa sunulduğunu söyleyebiliriz. Yani aynı donanıma sahip Xiaomi ya da OnePlus modelleri X liradan satışa sunuluyorsa, Samsung modelleri için 2X lira ödemek gerekiyor.

Sonuçta Samsung’un sahip olduğu bir marka bedeli var. Doğal olarak Güney Koreli teknoloji devi aynı Apple gibi bu marka değerini kullanmak istiyor.

Nitekim, Samsung’da diğer üreticiler gibi yeni modeller çıkardıkça eski modellerinin fiyatını düşürmek zorunda. Aynı Galaxy S8 ve S8+’da olduğu gibi. Keza son indirimlerle birlikte Galaxy S8 fiyatı 500 dolara kadar düşmüş durumda. Telefon geçtiğimiz yıl ilk satışa sunulduğunda 725 dolarlık bir etikete sahipti. Aradan geçen 16 aylık süre zarfında 200 doları aşkın bir değer kaybı yaşanmış gibi görünüyor.

Elbette 500 dolarlık Galaxy S8 fiyatı şimdilik yalnızca ABD kökenli bazı perakendecilerde geçerli. Ülkemizde ise cihazın mevcut fiyatı 3300TL civarlarında.

Galaxy Note 9 çıkış tarihi belli oldu


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin