Ana SayfaGenelGalaxy S22 Ultra, Geekbench'te iPhone 13 Pro Max'a yenildi

Galaxy S22 Ultra, Geekbench’te iPhone 13 Pro Max’a yenildi

Samsung Galaxy S22 serisi şu anda piyasadaki en güçlü Android telefonlardan birini içeriyor, ancak Snapdragon 8 Gen 1 yongası hala Apple’ın iPhone 13 Pro Max’e güç veren A15 işlemcisine yaklaşamadı.

Yapılan bir Geekbench 5 testinde, Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1 işlemcili Galaxy S22 Ultra, çok çekirdekli testte 3.433 puan alırken, Apple’ın A15 Bionic çipli iPhone 13 Pro Max için 4.647 puan aldı. Tek çekirdekli testte de benzer sonuçlar görüldü, iPhone 13 Pro Max 1.735 puana ulaşırken Galaxy S22 Ultra 1.232 puan aldı.

Galaxy S22 Ultra

Qualcomm’un Aralık ayındaki Snapdragon 8 Gen 1 referans cihazı çok benzer puanlar sergiledi ve önceki nesle göre yalnızca marjinal bir gelişmeydi. Apple’ın A15 modeli ise A14’e göre önemli performans artışları sağlıyor.

Geçen yılki Snapdragon 888 ile karşılaştırıldığında, 8. Nesil, Geekbench tek çekirdek puanlarında %13’lük bir artış ve Geekbench çok çekirdekli puanlarında orta düzeyde %9’luk bir artış gösteriyor. Ancak GFXBench kıyaslamalarında PCMag, çipin belirli görevlerde yaklaşık %20 daha iyi olduğunu gördü.

Şimdi, sayısız kez duymuş olabileceğiniz gibi, CPU ve GPU karşılaştırma puanları, gerçek dünya kullanımı sırasında tam olarak performansa dönüşmez. Bununla birlikte, oyun oynama ve video düzenleme gibi belirli kaynak yoğun görevler söz konusu olduğunda, yine de bir çipin yetenekleri hakkında bir ipucu veriyorlar.

NPU’lar, hem yonga üreticilerinin hem de müşterilerinin takıntılarından biri ve görüntü-ses işleme gibi görevlerde giderek daha kullanışlı hale geliyor. Qualcomm’un sinir birimi “Altıgen” olarak adlandırılıyor ve görünüşe göre S22 Ultra’nın Geekbench’in makine öğrenimi testinde 448 puana ulaşmasına yardımcı oldu. Bu da aynı testte 948 puan alan iPhone 13 Pro Max’ten önemli ölçüde daha iyi performans gösteriyor.

Tag Heuer Connected Calibre E4 lüks akıllı saat tanıtıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting