Galaxy S10+ maliyeti ne kadar?

Galaxy S10+ maliyeti

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli olan Galaxy S10+ maliyeti ile karşımıza çıktı. Bakalım Amerika’da 999 dolara satılan Galaxy S10+ maliyeti ne kadarmış? Samsung, Galaxy S10+ satışlarından ne kadar kazanıyor? İşte detaylar.

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S10+, çift ön kamera ve üçlü arka kamera kurulumu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Amerika’da 999 dolar Türkiye’de ise 7.500 TL‘ye sunularak Apple’a tokat gibi bir cevap verip şaftını kaydıran Samsung’un, bu modeli kaç dolara mal ettiği bugün ortaya çıktı.

Galaxy S10+ maliyeti ne kadar?

TechInsights sitesinin ortaya çıkardığı Galaxy S10+’ın maliyet tablosu, Samsung’un bu telefondan ne kadar kazandığını gözler önüne seriyor. Açıklamalara göre; telefonun maliyeti toplamda 420 dolar. Bu 420 doların en büyük payı 86.50 dolar ile ekran ve 70.50 dolar ile işlemci ve yazılım geliyor.

RAM için 50.50 dolar ve kamera için 56.50 dolar harcayan Samsung, ilk etapta bu telefonunu iki katı fiyatına satıyor gibi görünebilir. Ancak telefonun maliyeti ile satış fiyatı arasında birçok etken var.

Samsung’un 10,000 mAh kapasiteli kablosuz powerbank’i yolda

Bu etkenler arasında; pazarlama, Ar-Ge, reklam ve lojistik yer alıyor. Yani bu telefon Samsung’a direkt 420 dolara mal olmuyor. Bu etkenlerin ne kadar tuttuğunu bilmek güç olduğundan, Samsung’un bir adet Galaxy S10+ satışından ne kadar kar ettiğini hesaplamak çok zor.

Galaxy S10+ maliyeti


Galaxy S10+ maliyeti ne kadar?” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir