Galaxy S10 dünyanın en iyi ekran içi parmak izi okuyucusu ile gelecek!

Galaxy S10

Samsung’un önümüzdeki yıl tanıtacağı amiral gemisi modeli Galaxy S10’da, dünyanın en iyi ekran içi parmak izi okuyucusuna yer vereceği ortaya çıktı. Peki, Galaxy S10’un ekran içi parmak izi okuyucusu neler sunacak?

Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung, 2019’un ilk çeyreğinde yeni amiral gemisi modeli S10 ile karşımıza çıkacak. Yüz tanıma teknolojisinin yer alacağı bu modelde parmak izi okuyucusun da bulunması bekleniyordu. Bugün ise S10’un ekran içi parmak izi okuyucusu ile geleceği ortaya çıktı.

Galaxy S10 ekran içi parmak izi okuyucusu ile fark yaratacak!

S10’un parmak izi okuyucusu söylenen göre dünyanın en gelişmiş teknolojisi ile üretilecek. Qualcomm’un üçüncü jenerasyon ultrasonic sensörlerini barındıracak olan S10, Çin menşeli Gudix‘in camından daha kaliteli bir malzemeden üretilecek.

Samsung Note 9 inceleme altında

Qualcomm’un sensörü tam 800 mikron kalınlıkta çalışabilecek. 1.2 mm‘ye kadar OLED panellerde çalışacak olan bu sensör, cihazın su altında bile parmak izi okumasını sağlayacak. Ayrıca bu sensörün kan akışı ve kalp ritmini de ekran üzerinden ölçebilecek.

Galaxy S10

Hem IRIS hem de dünyanın en gelişmiş ekran içi parmak izi okuyucusu ile gelecek olan S10, Android dünyasında büyük bir atılım yapacak gibi görünüyor. Bakalım Note 9’un 8.000 TL olduğu ülkemizde S10 kaç TL’den satışa sunulacak?


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin