Dikkat! Apple Watch 2 tamiri için para ödemeyin!

apple watch 2

Apple bir süredir ortalarda dolaşan Apple Watch 2 şikayetlerini sonunda çözüme ulaştırma kararı aldı. Geçtiğimiz haftalarda bir çok Apple Watch Series 2 kullanıcısı, saatin bataryasının şiştiğini ve ekranı yuvasından kaldırdığını belirtmişti. Bu tarz şikayetlerin çeşitli forum sitelerinde oldukça artması üzerine Apple olaya müdahale kararı aldı.

Apple, Apple Watch 2 modellerini ücretsiz tamir edecek!

Cupertino merkezli şirket, geçtiğimiz gün teknik servis ünitelerine önemli bir direktif verdi. Apple, bataryasının şişmesinden ötürü açılmayacak konuma gelen ya da ekranı yerinden oynayan Apple Watch Series 2 modellerinin tümünün ücretsiz olarak tamir edileceğini açıkladı.

Elbette bu tamir işlemi için bazı temel şartlar bulunuyor. Bu şartlardan en önemlisi saatin 42mm’lik model olması. Yani mevcut garanti 38mm’lik modelleri kapsamıyor.

Eğer bir 42mm’lik Apple Watch Series 2 sahibiyseniz ve saatinizde batarya sorunları yaşıyorsanız, bunu Apple teknik servisinde ücretsiz olarak tamir ettirebilirsiniz. Üstelik saatinizin garanti süresi dolmuş olsa bile Apple sizden bu işlem için ücret almayacak.

Aynı şekilde saatinizde açılmama gibi bir sorun varsa bunun için de ilk olarak Apple teknik servisine danışmanızı tavsiye ederiz. Keza bu tarz sorunların da temel nedeninin batarya olduğu dile getiriliyor. Aynı şekilde bu durumda da bataryanız Apple tarafından ücretsiz olarak değiştirilecektir.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Apple, bataryaya bağlı bu sorunun garanti süresini 3 yıl olarak belirlemiş. Yani bugün bir Apple Watch 2 satın alsanız bile, bu cihazın 3 yıl batarya garantili olduğunu unutmamanız gerekiyor. Tabi Apple aksi bir karar almadığı sürece.

Xiaomi Mi Band 3 ortaya çıktı