Galaxy Note 9, satış bazında S9 ve S9+’ı geride bıraktı


Samsung’un geçtiğimiz Ağustos ayında satışa sunduğu Galaxy Note 9 modeli, satış performansıyla S9 ve S9+’ı geride bırakmayı başardı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Galaxy Note 9, şu anda Samsung’un en pahalı modeli unvanını elinde bulunduruyor. Geçtiğimiz Ağustos ayında satışa sunulan telefon, teknik özellikleri açısından S9+’a olan benzerliğinden ötürü hayli eleştirilmişti. Fakat bu eleştirilere rağmen, Note 9’un satış rakamları bazında S9 ve S9+’dan çok daha başarılı olduğu ortaya çıktı.

Note 9, S9 ve S9+’ı geride bırakmayı başardı

Güney Kore kaynaklı bir rapora göre, Galaxy Note 9 satışa sunulduktan 54 gün sonra 1 milyonluk satış barajını aşmayı başardı. Galaxy S9 ve S9+ ise aynı rakama 60 gün sonunda ulaşabilmişti.

Geçtiğimiz sene satışa sunulan Note 8’in 1 milyon barajını geçmesi ise 48 gün sürmüştü. Fakat Note 8’den önce raflardaki yerini alan Note 7’nin toplatılması ve üretiminin durdurulması gibi faktörler, Note serisinde bir boşluk yaratmıştı. Dolayısıyla Note 8’in, Note 9’dan daha kısa bir süre içerisinde 1 milyon barajını aşmış olması bu yüzden pek de sürpriz değil.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Bahse konu bu satış rakamları yalnızca Güney Kore’yi kapsamakta. Yani gerek Note 9’un gerekse de S9 ve S9+’ın global pazardaki satış rakamları çok daha yüksek.

Sonuç olarak yaklaşık olarak 55 milyon nüfusa sahip bir ülkede 2 ayda 1 milyon telefon satmak oldukça büyük bir başarı diyebiliriz.

Note 10 ekranı iPhone XS Max’tan büyük olacak


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin