Galaxy A8 Star ile çekilmiş fotoğrafta hile mi yapıldı?

my feature enjoy the bigger picture 109007149

Samsung bomba gibi bir suçlama ile gündemde. Samsung’un Galaxy A8 Star ile çekildi diye resmi sitesinde yayınladığı görselin DSLR kamera ile çekildiği ortaya çıktı. Bu olayın tüm detayları haberimizde.

Telefonların kameralarını öne çıkarmak için her firma o model ile çekilmiş fotoğraflar yayınlıyor. Apple‘ın, iPhone’ların önüne oldukça pahalı lensler taktığına, Huawei‘nin ise DLSR kamera ile çekilmiş fotoğrafları kendi telefonu ile çekilmiş gibi göstererek hilelere başvurduğuna şahit olmuştuk.

Galaxy A8 Star ile çekilmiş fotoğrafta hile yaptı!

Şimdi de bu hileye Samsung başvurdu. Samsung’un sitesinde Galaxy A8 Star sayfasında yer alan bir fotoğraf gündeme bomba gibi düştü. A8 Star’ın kamerasının portre modunu ön plana çıkarmak için kullanılan bu görselin DSLR kamera ile çekildiği ortaya çıktı.

Samsung Türkiye iPhone ile Tweet atmış!

Stock fotoğraf sitesi Getty‘den alınan bu fotoğrafın üzerinde oynamalar yapılarak yayınlandığı söyleniyor. Fotoğraf sanatçısı ve fotoğrafın sahibi Dunja Djudjic, Samsung’un bu fotoğrafı Getty üzerinden alındığını söylüyor. Şimdilik bu iddialara Samsung cephesinin sessiz kalması, iddiaları bir nevi doğruluyor.

Galaxy A8 Star

16 Megapiksel + 24 Megapiksel çözünürlüğünde çift arka kamerası ile oldukça güzel fotoğraflar çekebilecek olan A8 Star için neden böyle bir yola başvurulduğu henüz bilinmiyor.


Galaxy A8 Star ile çekilmiş fotoğrafta hile mi yapıldı?” için bir yorum

  1. SAMSUNG MARKA TELEFONLARIN KAMERALARI HİLELİ ŞİKAYETÇİYİM ÇÜNKÜ DEMO CİHAZLAR İLE ÇEKİLEN RESİMLER ÇOK GÜZEL FAKAT ORJINAL CİHAZ SATIN ALDIĞIMIZDA AYNI GÖRÜNTÜ KALİTESİ YOK YANİ MAĞAZALARDA TEŞHİRDE BULUNAN DEMO CİHAZLAR İLE ALDIĞIMIZ CİHAZLARIN KAMERA KALİTE FARKI ORTADA NEDEN BÖYLE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir