Futbol takımları token çıkarmaya devam ediyor!

İnci Token

Kripto para dünyasında token kavramı gelişmeye devam ediyor. Ünlü sanatçılar, futbolcular derken, futbol takımları tarafında da token çıkaran kulüp sayısı önemli oranda arttı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Futbol takımları token çıkarmaya devam ediyor! Bu akım ilk olarak dünyanın önde gelen futbol kulüpleriyle başladı. Barcelona, PSG, Münih gibi takımlar kripto para çıkartarak bunları çeşitli borsalarda listelediler. Onları ülkelerin önde gelen kulüpleri izledi.

Bilindiği üzere Türkiye’de de Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor ve Beşiktaş için fan tokenlar çıkarıldı. Hatta Fenerbahçe’nin Paribu üzerinden çıkardığı fan token dakikalar içerisinde tükendi. Tabi ki şimdi ilk zamanlarda olduğu gibi talep yok. Orası da ayrı bir mesele.

Lakin son dönemde işin rengi biraz değişmeye başladı. Çünkü önüne gelen kulüp fan token çıkartarak bunları farklı borsalarda listelemeye başladı.

fenerbahçe beşiktaş canlı

Futbol takımları token çıkarmaya devam ediyor!

Türkiye’nin önde gelen ve taraftar potansiyeli yüksek olan kulüplerinin fan token çıkarması bir yere kadar anlaşılabilir bir durum. Fakat ikinci, üçüncü ligde top koşturan, doğru dürüst bir taraftar kitlesi olmayan takımların kalkıp token çıkarması, biraz fırsatçılık gibi geliyor.

Elbette burada karar tamamen yatırımcının. Sonuçta dileyen, dilediği token’a ya da coine yatırım yapabilir.

Bu arada her zaman olduğu gibi yine dip not olarak belirtelim. Bu ve benzeri kripto para içeriklerimizin hiçbiri yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Yatırımlarınızı, doğru borsalar üzerinden, kendi tercihleriniz doğrultusunda yapmanızı tavsiye ederiz. Keza geçtiğimiz günlerde bir yerli borsa daha işlemlerini durdurma kararı almıştı. Mağdur olmamak için tercihinizi doğru yapmanızı tavsiye ederiz.

GTA V 200 milyona koşuyor! Yok artık!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir