Activision Blizzard yeni bir hamleye imza attı

Activision Blizzard yeni bir hamleye imza attı

Activision Blizzard stüdyoları kendi ofise dönüş politikalarını belirlemeye karar verdi. İşte detaylar.

Activision Blizzard yöneticisi Brian Bulatao, bir e-posta ile bazı açıklamalarda bulundu. İlk mesajında Bulatao, şirketin önümüzdeki aylarda ABD çalışanlarının göreve dönmesinden önce aşı zorunluluğunu kaldırdığını duyurdu. Beklendiği üzere herkes değişiklikten memnun değil ve bir grup işçi 4 Nisan’da bir grev planladı.

Şirketin aşı ile ilgili bu kararının ardından ABK İşçi İttifakı, “aşı şartının kaldırılmasının derhal geri alınmasını” talep etmek için bir grev düzenliyor. Ayrıca şirketin kalıcı bir çözüm olarak uzaktan çalışmayı sunmasını ve her çalışana uzaktan mı yoksa ofiste mi çalışacağına karar verme özgürlüğü sunmasını istiyor.

Activision Blizzard yeni bir hamleye imza attı

Bulatao, grev duyurusunun ardından ikinci e-postasını göndererek “yerel koşullara ve riske dayalı olarak çalışanları ve konumları için en iyi çalışan süreçleri ve politikaları belirleyeceklerini” söyledi. Ayrıca, göreve geri dönmek şu anda gönüllü bir karar olarak kalmaya devam ediyor. Bloomberg muhabiri Jason Schreier’e göre, Blizzard Entertainment başkanı Mike Ybarra, çalışanlarına bir e-postada geliştiricinin aşı gereksinimlerine “en azından önümüzdeki birkaç ay boyunca” devam edeceğini söyledi. Ybarra ayrıca Blizzard personelinin en az yüzde 80’inin aşı kanıtı yüklediğini de ortaya koydu. Şirket greve katılan işçilere misilleme yapmayacağını söyledi. “Çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği, ofise dönüş politikamız da dahil olmak üzere yaptığımız her şeyin mutlak ön saflarında yer alıyor. Activision Blizzard’ın ABD aşı yetkisi kaldırılmış olsa da, çalışanlarımızın çoğu için hala gönüllü bir geri dönüş altında faaliyet gösteriyoruz. Ek olarak, ofise dönmekte rahat olmayan çalışanlar, kendi kişisel durumlarına uygun çalışma düzenlemeleri seçeneklerine sahip olabilirler” ifadelerini kullandı.

HUAWEI MateBook E : 2’si 1 arada tablet bilgisayar piyasaya girdi


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir