Ana SayfaGenelFord 65 bin aracı trafikten çekiyor

Ford 65 bin aracı trafikten çekiyor

Ford, düzgün açılmayan hava yastıkları sebebiyle yaklaşık 65 bin otomobili trafikten çekmek zorunda kaldı.

Piyasa sürülen, hatta trafiğe çıkmış olan araçların sonradan tespit edilen kusurlar nedeniyle trafikten çekilmesi, otomobil üreticilerini hem finansal olarak zarara uğratıyor hem de kullanıcı gözünde prestijini zedeliyor. Bu yüzden otomobil üreticileri, araçlarını piyasaya sürmeden önce kapsamlı testlerden geçiriyor. Çoğu kusur test aşamasında tespit edilip araç piyasaya sürülmeden önce gideriliyor. Ancak tüm bu testlere rağmen zaman zaman gözden kaçan kusurlar da oluyor. Bu tarz durumlarda otomobil üreticilerinin finansal zararı ve prestij kaybını göze alıp bu araçları trafikten çekmekten başka çaresi kalmıyor.

Her otomobil üreticisinin korkulu rüyası olan bu talihsizlik bu kez de Ford’un başına geldi. Amerikalı otomobil devi, düzgün açılmayan hava yastıkları sebebiyle yaklaşık 65 bin otomobili trafikten çekmek zorunda kaldı. Şirketin trafikten çekme kararının merkezinde bir kez daha Maverick modelleri var. Bu kez 2022 model Maverickler trafikten çekiliyor. Bunun sebebi ise aracın yan taraflarında bulunan hava yastıklarının bazı durumlarda açılmadığının fark edilmesi.

ford maverick 2

Amerikalı otomobil devi, bu sorundan etkilenen araç sahiplerini 22 Eylül’den itibaren bilgilendirmeye başlayacak. Şu an için araç sahiplerinin bu sorundan etkilenip etkilenmediklerini öğrenmelerinin bir yolu bulunmuyor. Aracında bu sorun olan kişilere ücretsiz servis ücreti sunulacak. Bu sorun serviste çözüldükten sonra araçlar güvenli bir şekilde trafiğe geri dönebilecek.

Bu Maverick ile ilgili ilk trafikten çekme kararı değil. 2022 model Maverick, daha önce de dört farklı sebeple trafikten çekme kararına sebep olmuştu. Hatırlarsanız temmuz ayında Ford, motorla ilgili soğutma sorunları sebebiyle 2022 model Maverick araçları için trafikten çekme kararı almıştı.

Motorola Edge 30 Fusion görüldü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting