Ana sayfa Genel Fitbit Covid-19 teşhisi yapabiliyor mu?

Fitbit Covid-19 teşhisi yapabiliyor mu?

Akıllı saat ve fitness tracker üreticisi,  dünyanın başına bela olan Covid-19 salgını ve yakın gelecekte de olabilecek tüm enfeksiyon hastalıkları konusunda bir çalışma yapıyor.

Şirketin, yaptığı çalışmalara göre, doğru uygulamalarla Fitbit Covid-19 semptomlarını henüz belirgin hale gelmeden teşhis edebilecek. Ayrıca cihazın gelişmiş sensörleri sayesinde gelecekteki başka enfeksiyonları da saat üzerinden teşhis etmek mümkün olacak.

Fitbit Covid-19 enfeksiyonunu teşhis edebilir mi?

Covid-19’un salgın haline gelmesindeki en büyük faktörlerden birinin, enfekte olduğunun farkında olmayan bireylerin hastalığı yayması idi. Fitbit gibi akıllı saatlerin gelişmiş sensörleri sayesinde artık kullanıcılar enfekt olduklarını belirtiler yoğun olarak ortaya çıkmadan önce fark edebilecek.

Böylece hem kendi sağlıklarını korumak için, hem de virüsleri topluma yaymamak için erkenden önlem alabilecekler.

Fitbit şimdi bu çalışmayı genişletmek için deneylere katılacak gönüllüler arıyor. 21 yaşından büyük ve ABD ya da Kanada’da yaşayan kullanıcılarını Covid-19 deneylerine katılmaya davet ediyor. Bu testlerin sonucunda sadece Covid-19 değil, mevsimsel grip gibi başka hastalıkların da teşhisini saat üzerinden yapmak mümkün olabilecek.

Twitter reply kısıtı getiriyor, saldırganların işi zorlaşıyor

Öte yandna bu çalışmanın sağlık otoriteleri tarafından kabul görecek nihai bir sonuca ulaşması garantisi bulunmuyor. Yine de şirket, hastalıkları önceden haber verebilecek bir algoritma arayışıyla, sağlık çalışanlarına ve kullanıcılarına yardımcı olmayı umut ediyor.

fitbit covid-19

Fitbit’in yanında, Samsunge veya Apple gibi, önemli akıllı saat üreticilerinin de hastalık teşhisi konusunda çözümler geliştirmeye çalıştığı düşünülüyor. Zira dünyadaki yeni döneme artık en büyük endişenin salgın hastalıklar olabileceği tahmin ediliyor.

Peki akıllı saatler böyle bir yetenek kazansa, kendi durumunuzu kontrol etmek için akıllı saat kullanmaya başlar mıydınız? Salgın riski altındaki dünya, akıllı saatlerin yaygınlaşması için bir bahaneye dönüşebilir mi? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler