Ana SayfaGenelTwitter reply kısıtı getiriyor, saldırganların işi zorlaşıyor

Twitter reply kısıtı getiriyor, saldırganların işi zorlaşıyor

Twitter’da yaşanan çirkin tartışmaların ve dijital vandalizm girişimlerinin sonunu getirmek isteyen Jack Dorsey, yeni bir önlemi test etmeye başladı.

Yeni test edilen özelliğe göre Twitter reply kısıtı sayesinde, herkesin her tweet’e yorum yapabilmesinin öne geçecek.

Twitter reply kısıtı ile saldırganları devre dışı bırakacak

Kullanıcılar isterlerse, yayınladıkları tweet’e, reply kısıtlaması getirerek, sadece belirli kişilerin tweet’e cevap vermesini mümkün kılabilecekler.

Buna göre, reply kısıtlaması, “herkes – takip ettiğim kişiler/takipçilerim – tweet’te adı geçen kişiler” olarak üç seçenekli olacak.

TRT 19 Mayıs Bayramını karıştırdı, sosyal medya sallandı

Reply kısıtlaması olsun olmasın, herkes tweet’i beğenmeye veya retweet yapmaya da devam edebilecek. Dolayısıyla bu önlemin, “yabancı kişilerin” tartışmayı sabote etmelerini engellemek amacıyla alındığı da anlaşılıyor.

twitter reply kısıtı

Twitter da bunu kabul ediyor ve kullanıcılarını saldırılardan korumak ve Twitter’ı kullanmanın daha “huzurlu” bir deneyime dönüştürmek olduğunu vurguluyorlar.

Sosyal medyadaki vandalizm, sosyal medya servislerini artık çok endişelendiriyor. Instagram’da selfie yayınlayan kız çocuklarına “çok çirkinsin” şeklinde yapılan yorumlar nedeniyle intihar eden çocuklara dair haberlerin de sayısı artıyor. Bu tür saldırılar nedeniyle sosyal medya servisleri, kendi platformlarını güvenli hale dönüştürmek istiyorlar.

Facebook’un eko sisteminde de kullanıcıları dijital vandallardan korumak için çeşitli engelleme ve şikayet mekanizmaları devreye alınıyor.

Peki siz sosyal medyada vandalizm saldırılarıyla karşılaşıyor musunuz veya karşılaştınız mı? Bu tür bir durumla karşılaşmanız halinde ne yapardınız? Lütfen görüşlerinizi yorum olarak bizimle paylaşın.

Süleyman Sertkaya
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting