Firefox Amazon Fire TV’ye Geldi

Firefox internet tarayıcısı Amazon’un medya sistemi Fire TV’ye geldi. Yanında Youtube’u da getiren tarayıcı, pek çok kullanıcı tarafından merakla bekleniyordu.

Firefox Sayesinde Fire TV Kullanıcıları Youtube İzleyebilecek

Tech Crunch tarfından yayınlanan habere göre dünyanın en çok tercih edilen medya oynatıcılarından olan Fire TV’ye bugün Firefox desteği geldi. Gelen destek sayesinde kullanıcılar, istedikleri tüm internet sitelerine hızlıca erişebilecek. Yaklaşık iki hafta önce Google ile Amazon arasındaki savaş nedeniyle iki devin ürünlerini birlikte kullanmak isteyen kullanıcılar, büyük sorunlar yaşamaya başlamıştı. Google’ın Youtube’u engellemesiyle zirve noktasına ulaşan gerilim sonucunda Fire TV kullanıcıları, Youtube videoları izleyemez hale gelmişti.

Mozilla’nın internet tarayıcısı Firefox’un Fire TV’ye gelmesiyle birlikteyse bu sorun ortadan kalkmış durumda. Kullanıcılar, Youtube videolarını rahatlıkla izleyebilecekler. HTML 5 destekli diğer tüm video oynatıcılarda da sorunsuz çalışacak olan sistem, şu sıralar Youtube krizi nedeniyle öne çıksa da Fire TV için önemli bir kazanım.

Gelişmiş bir internet tarayıcıya daha sahip olan Fire TV kullanıcıları, Amazon’un kendi internet tarayıcısı veya Mozilla Firefox arasında tercih yapabilecek. Google ile Amazon arasında giderek büyüyen sorun ise farklı yansımaları da bulunuyor. Google servislerinin pek çoğu Amazon cihazlarında kullanılmaz durumdayken, Google’ın Amazon’a rakip cihazları da Amazon.com’da satılmıyor.

Google Chrome Reklam Şubat Ayında Reklamları Engellemeye Başlıyor

MIX Festival’de Mustafa Özkent ve Selda Bağcan fırtınası yaşandı!