Fallout dizisi 2024’te izleyici ile buluşacak

fallout

Sevilen oyun serisinden uyarlanan Fallout dizisi, önümüzdeki yıl Amazon Prime Video’da izleyiciler ile buluşacak.

1997 yılında çıkan ilk oyunuyla hayatımıza giren ve o günden sonra çıkan oyunlarıyla birlikte oyun dünyasının en önemli serilerinden biri haline gelen Fallout, son dönemde bilim-kurgu/fantastik türünde pek çok işe imza atan Amazon Prime Video tarafından diziye uyarlanıyor. Duyurulduğu günden beri merakla beklenen bu dizinin artık yavaş yavaş tamamlanmasıyla birlikte, dizinin ekranlara geleceği tarih de belli olmaya başladı.

Amazon Prime Video, bu hafta resmi Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yaparak heyecanla beklenen Fallout dizisinin 2024’te izleyici ile buluşacağını duyurdu. Ancak şimdilik dizi için net bir yayın tarihi verilmedi.

Fallout Dizisi

Fallout serisi, kıyamet sonrası bir gelecekte geçse de retro bir tarza sahip. Geçtiğimiz aylarda setten gelen ilk görseller de serinin bu retro görünümünü yansıtıyor. Fallout serisinden hatırladığımız Super Duper Market’in önünde eski arabaların, artık dağılmaya yüz tutmuş olan eskimiş hallerini görüyoruz. The Lord of the Rings: The Rings of Power ile tarihin en pahalı dizisine imza atan Amazon, Fallout dizisi için de kesenin ağzını açıyor. Fallout, The Rings of Power kadar abartılı olmasa da oldukça yüksek bir bütçeyle çekiliyor. Bu yüzden diziden beklentiler oldukça yüksek.

Dizi konusunda beklentilerimizi yükselten bir diğer detay da kamera arkasındaki isimler. Çünkü dizi Jonathan Nolan ve Lisa Joy ikilisinin imzasını taşıyor. Bildiğiniz gibi bu ikili daha önce birlikte Westworld dizisine de imza atmıştı. Christopher Nolan’ın kardeşi olan Jonathan Nolan ayrıca The Dark Knight serisinin de senaristlerindi. İşin içinde Nolan ve Joy’un olması diziden beklentileri yükseltiyor.

Baldur’s Gate 3 yıl bitmeden Xbox’a gelecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir