Fallout 76 Steam’de satılmayacak!

fallout 76

Bethesda Softworks tarafından geliştirilen Fallout 76 hakkında bazı yeni detaylar ortaya çıktı. Bethesda serinin yeni oyununu Steam üzerinden satışa sunmayacak. İşte detaylar.

Bethesda’nın köklü serilerinden biri olan Fallout, yeni oyunuyla PC ve konsollarımıza konuk olmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki Kasım ayında satışa sunulacak olan Fallout 76, online tabanlı bir yapıya sahip olacak.

Fallout 76, Steam’de yer almayacak

Bethesda Softworks tarafından geliştirilen Fallout 76, PC, PlayStation 4 ve Xbox One için satışa sunulacak. PC oyuncuları serinin yeni oyununun hangi platformlar üzerinden satışa sunulacağını merak ediyorlardı. Bethesda sonunda bu konuya da netlik getirdi.

Yapımcı stüdyo tarafından yapılan açıklamada Fallout76’nın PC için dijital olarak yalnızca Bethesda.net üzerinden satılacağı belirtildi. Başka bir değişle Bethesda, Fallout serisinin yeni oyununu Steam üzerinden satışa sunmayacak.

Öte yandan oyunun betası da Ekim ayında start alacak. Oyun severlerle paylaşılan bilgilere göre, beta süreci ilk olarak Xbox One’da başlayacak. Xbox One’ın ardından PS4 ve PC kullanıcıları da beta sürecine dahil olabilecekler.

Eğer Fallout 76 betasına katılmak istiyorsanız, oyunu kutulu ya da dijital olarak satın almanız gerekiyor. Beta aşamasında oyuna tam erişim sağlanabilecek. Oyuncular betada kaydettikleri ilerlemeyi, ana oyuna da aktarabilecekler.

Dip not olarak tekrardan hatırlatalım. Fallout serisinin yeni oyunu 14 Kasım’da PC, PS4 ve Xbox One olarak eş zamanlı olarak satışa sunulacak.

Bu hafta çıkacak oyunlar (7 – 13 Ağustos)