Fallout 76 ön sipariş fiyatıyla can sıkıyor!

Fallout 76

Bethesda kısa süre önce Fallout serisinin yeni halkasını tanıtmıştı. Serinin diğer oyunlarının aksine online bir yapıda karşımıza çıkacak olan Fallout 76, geçtiğimiz gün ön siparişe sunuldu.

Oyun dünyasının en köklü serilerinden biri olan Fallout, hikayesi ve dinamikleri itibariyle geniş bir oyuncu kitlesine hitap ediyor. Bethesda Softworks tarafından geliştirilen yapım kısa süre önce tanıtılmıştı. Fallout 76, serinin diğer oyunlarının aksine online yapısıyla dikkatleri üzerine çekmiş, bu durum bazı oyun severler tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

Fallout 76 fiyatı ile cep yakıyor!

Son dönemde ön siparişe sunulan oyunların fiyatları ciddi anlamda can sıkıyor. Yükselen döviz kuru neticesinde, yeni çıkacak olan yapımların fiyatı 350 ile 400 TL arasında değişiyor. Bu durum da ister istemez oyun severlerin tepkisine neden olmuş durumda.

Nitekim bu furyaya Fallout 76 da dahil oldu. Bethesda Softworks tarafından geliştirilen yapım geçtiğimiz günlerde PS Store ve Xbox Store üzerinden ön siparişe açıldı. Oyunun ülkemizdeki satış fiyatı ise standart sürüm için 349TL olarak belirlendi. Bazı özel içeriklerin de dahil edildiği Tricentennial Edition ise 449TL’den satışta.

Fallout 76

Açık konuşmak gerekirse, asgari ücretin 1600TL olduğu bir ülkede oyun fiyatlarının bu kadar absürt seviyelerde olması pek de kabul edilebilir bir durum değil. Fakat oyunlardan yüksek oranlarda ÖTV alınmaya devam edildiği sürece, değişen pek birşey de olmayacaktır.

Bu arada Fallout serisinin yeni halkası, 14 Kasım’da raflardaki yerini almış olacak.

PUBG Mobile için dev güncelleme