Covid 19 olan öğrenci yok yazılmayacak!

amerikada okullara yazilim dersi

MEB pandemi nedeniyle öğrencilerin yok yazılıp yazılmayacağına ilişkin bir açıklama daha yaptı. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Covid 19 olan öğrenci yok yazılmayacak! Şu sıralar okullar açılmış olmasına karşın soru işaretleri tamamı ile giderilmiş değil. Pek çok veli ve öğrenci, yoklama alınıp alınmayacağınız, öğrencilerin devamsızlıktan kalıp kalmayacağını merak ediyor. MEB sonunda bu konu ile ilgili kapsamlı bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre, bu sene devamsızlık nedeniyle kalma olacak. Fakat Covid19 hastası ya da temaslısı öğrenciler mazeretli sayılacak. Yani Covid – 19’dan ötürü okula gidemeyen öğrencilerin devamsızlığı işlenmeyecek.

Covid 19 olan öğrenci yok yazılmayacak!

“Resmi ve özel tüm okul ve eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerden Sağlık Bakanlığı e-Nabız Sistemi’nde kronik hastalıklar listesinde yer alan hastalığa ait raporu olan öğrenciler ile Covid-19 hastası ya da temaslısı olduğu için tedavi ya da karantina sürecinde olan öğrenciler mazeretlerine ilişkin e-Nabız Sistemi’nden alacakları belgeyi okul müdürlüklerine iletmeleri halinde mazeretli sayılacaktır.

1) Öğrencilerin okula devam edemedikleri günlerde işlenen derslere yönelik ilgili öğretmenler tarafından velilere ve öğrencilere gerekli rehberlik yapılacak, öğrencilerin TRT EBA TV ve www.eba.gov.tr portalında yer alan içerikleri takip etmeleri sağlanacaktır.

2) Covid-19 hastası ya da temaslısı olduğu için tedavi ya da karantina sürecinde olan öğrenciler ile kronik rahatsızlığını belgelendiren öğrenciler okula devam edemedikleri günlerde ilgi (a), (b) ve (c) Yönetmelik hükümlerine göre devamsız sayılmayacaktır.

Yerli aşının ismi belli oldu! Turkovac!

3) Öğrencilerin sınavları yüz yüze ve salgın tedbirleri dikkate alınarak;

a)Kronik hastalığı bulunan öğrencilerin sınavları okul ortamında yüz yüze Covid-19 salgını kapsamında gerekli tedbirler alınarak,

b)Covid-19 testi pozitif olan veya temaslı durumda olan öğrencilerin sınavları ise karantina bitiminde okul müdürlüklerince belirlenen tarihlerde kayıtlı bulundukları okullarda yapılacaktır.

Evde/hastanede eğitim hizmeti verilen öğrenciler evde/hastanede yüz yüze eğitim almaya devam edecek olup bu öğrencilerden okula devam zorunluluğu aranmayacaktır. Bu öğrencilerden Covid-19 hastası ya da temaslısı olduğu için tedavi ya da karantina sürecinde olanlara evde/hastanede eğitim hizmetinde görevlendirilen öğretmenler tarafından uzaktan canlı ders yapılacaktır. Ayrıca bu öğrencilerin TRT EBA TV ve www.eba.gov.tr portalında yer alan içerikleri takip etmeleri sağlanacaktır.”

Bitcoin sert düşüşü gündeme bomba gibi oturdu: Yaktın bizi Bitcoin


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir