Facebook yeni Reels özelliğini duyurdu

Meta algoritması ile mercek altında

Facebook Reels için yeni bir özellik duyurdu. İşte tüm detaylar.

Platform, Reels için ne tür videolar görmek istediğiniz konusunda size bir miktar kontrol sağlayan yeni bir dizi kontrol başlattı. Video oynatıcının altındaki üç noktalı menüye dokunduğunuzda artık “Daha fazla göster” ve “Daha az göster” yazan iki yeni seçenek bulacaksınız. İlkini seçmek, o videonun sıralama puanını geçici olarak yükseltecek, böylece Facebook size buna benzer daha fazla Reels gösterebilir. Bu arada, diğerini seçmek sıralamayı geçici olarak düşürecek. Zamanla, siz yeni kontrolleri kullanarak oy vermeye devam ettikçe, Facebook tercihlerinizi daha iyi anlayacaktır.

Meta, Facebook ve Instagram'da NFT desteğini kesiyor

Şirket, yeni kişiselleştirme kontrollerini tanıtmanın yanı sıra, sayfanın üst kısmındaki Watch’ın ana gezinme menüsüne Reels’i ekledi. Bu, şirketin ilgi alanlarınıza uygun yeni içerik oluşturucular ve içerikler keşfetmenizi sağlayacağını umduğu kısa biçimli videolara hızlı erişim sağlayacak. Ayrıca, artık Reels ve Facebook’taki daha uzun videolar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Son olarak şirket,  zaman çizelgenizde neden göründüğüne dair size daha fazla bağlam sağlamak için Reels için yeni etiketler kullanıma sundu.

Sosyal medya devi en son kazanç raporunu yayınladığında şirket başkanı Mark Zuckerberg, Reels’in kullanıcıların Facebook ve Instagram’da geçirdikleri süreyi artırmaya yardımcı olduğunu söyledi. Şirket, Reels sıralamasını iyileştirmeye devam ederken, muhtemelen kullanıcıların uygulamalarda giderek daha fazla zaman harcanması hedefleniyor.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi performansıyla dikkat çekiyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir