Ana sayfa Facebook Şükran Günü Facebook'a yaramadı!

Şükran Günü Facebook’a yaramadı!

Amerika kıtasında başlayan Şükran Günü, sosyal medya devi Facebook’a yaramadı. Facebook’un neredeyse tüm hizmetleri sekteye uğradı.

Amerika Birleşik Devletleri‘nde Kasım ayının 3. haftası başlayan yılın tüm nimetlerine şükretmek için kutlanan bir ulusal bayram olan Thanksgiving, bizde bilinen adıyla Şükran Günü, sosyal medya devi Facebook‘a yaramadı.

Şükran Günü yoğunluğa neden olmuş olabilir

Thanksgiving nedeniyle olduğu düşünülen yoğunluktan dolayı, Facebook’un bünyesinde yer alan Instagram dün gece saatlerinde çöktü. Fotoğraf yüklemeye imkan vermeyen ve akış yenilenmesini geç yapan bu çökme sorunu neyse ki kısa bir süre içerisinde düzeltildi.

Twitter Reddit tarzı içeriği test ediyor

Facebook’un sunucularında yaşanan teknik bir sorundan dolayı kaynaklandığı düşünülen bu çökme olayı için Instagram cephesinden de açıklama geldi. Instagram, Twitter hesabı üzerinden; “Bazı kişilerin, Instagram da dahil olmak üzere Facebook’un uyulamalarına erişmekte zorlandıklarının farkındayız. İşleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çalışıyoruz. #InstagramDown” paylaşımında bulundu.

Şükran Günü

Sunucularını Türk Telekom sayesinde Türkiye’ye taşımaya başlayan Facebook, bu sayede ülkemizde daha iyi hizmet verecek gibi görünüyor. Ancak ana sunucularda kaynaklanacak olan teknik arızalardan dolayı belki Türkiye’deki suncular da sekteye uğrayabilir.

Son olarak sosyal medya devi Facebook’tan sonra 2020 yılının sonlarına doğru Google’ın da sunucularını Türkiye’ye taşıyacağını belirtelim. Bu sayede Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmış olacak hem de Google’ın servislerine daha rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabileceğiz.

Kim bilir belki Google’ın Stream tabanlı oyun servisi Stadia bu sayede 2021 yılı içerisinde ülkemizde de akıcı bir şekilde kullanıma sunulur..

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 3 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler