Ana Sayfa Genel Facebook, Twitter ve YouTube yasaklanabilir

Facebook, Twitter ve YouTube yasaklanabilir

Amerika ile Rusya arasındaki gerginlik büyüyor. Çok yakında Rusya’da Facebook, Twitter ve YouTube yasaklanabilir. İşte detaylar.

Bu yıl, COVID-19 salgını nedeniyle oldukça sıra dışı geçti. Bazı nedenlerden dolayı bu yıl internet devlerine karşı yasal savaşlar hakkında pek bir şey duymadık. Ancak bu 2021’de değişik gibi görünüyor. Kısa bir süre önce, Google’ın katı AB kurallarına karşı koyma eylemlerine dair bir rapor ortaya çıktı. Şimdi, Rus hükümeti Facebook, Twitter ve YouTube gibi bazı ABD devlerinin attığı bazı eylemlere bakıyor. Yakın tarihli bir rapora göre, Rus hükümeti, kullanıcılarının güvenliğini sağlamak veya sadece ABD merkezli şirketlere karşı misilleme yapmak için ülkede bu platformları yasaklayabilir.

Twitter ve YouTube

Financial Express’in bir raporuna göre, Rusya Parlamentosu, yukarıda belirtilen ABD teknoloji devlerine karşı yasa taslağı hazırladı. Düzenleyicilerin Facebook, Twitter, YouTube gibi sosyal medya platformlarını engellemesine izin verecek. Elbette, bu platformlar Rus halkının içeriğini sansürlemekten suçlu bulunursa bu gerçekleşecek. Bu yasa ile meclis bazı şirketleri kısıtlamayı planlıyor. Bu, gerçeğe dönüşmek için gerçekten hızlı yürüyor gibi görünüyor. Ne de olsa, yasa zaten parlamentonun alt meclisinden geçti. Ülke parlamentosundan yapılan bir açıklamada, ilgili makamların hiçbir şirkete ilaç vermeyeceği belirtiliyor.

Merve Boluğur YouTube kanalı ile çok büyük tepki topladı (Video)

Rusya parlamentosu, Federal Meclis tarafından yönetiliyor. Şu anda iki karar merceği var. Bunlar Bunlar Yukarı (Federasyon Konseyi ve Aşağı (Devlet Duması). Mevzuat yasa haline gelmeden önce iki evden geçmesi gerekiyor. Başarılı olursa, o zaman Başkanın yaptırımı için geçerli oluyor. Mevcut mevzuat, alt meclisin önünden geçti ve şimdi Federasyon Konseyi’nden geçecek. Bu, Cumhurbaşkanının masasına gelmeden önceki son adımdır. Bundan yola çıkarak, bu platformların Rusya’da yeni bir gerçekliğe çok yakın olduğunu söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting