Ana Sayfa Genel Facebook oyun servisi kullanıma sunuldu

Facebook oyun servisi kullanıma sunuldu

Facebook oyun servisi ile xCloud ve Stadia’ya rakip olma yolunda ilerliyor. Facebook’un yeni çözümü oldukça farklı olması ile dikkat çekiyor.

Microsoft’un xCloud’u ve Google’ın Stadia’sı, bulut oyun akışı teknolojileriyle oyun endüstrisini değiştirmeye çalışırken, Facebook Gaming, Facebook uygulaması veya tarayıcıda indirilmeden anında oynanabilen bulut tabanlı oyunlar sunarak farklı bir yola giriyor. Facebook oyun servisi bugün anavatanı Amerika’da resmen kullanıma sunuldu.

Facebook oyun servisi neler sunuyor?

Başlangıç ​​olarak, Facebook, mobil oyun alanında çok büyük olan platforma yalnızca ücretsiz oynanabilen oyunları tanıtacak. Ayrıca, mevcut bulut oyun altyapısı neslinin gecikmesiz oyun oynamayı garantilemek için yeterli olmadığının farkına vardıklarından, yalnızca gecikmeye toleranslı oyunları tanıtmayı da bir noktaya getiriyorlar.

WhatsApp yüz kilidi özelliği Android’e geliyor!

Google Stadia veya Microsoft xCloud’dan farklı olarak, Facebook’un bulut oyunları özelliği, gerekli oyun dosyalarını doğrudan uygulamanın veya tarayıcının kendisine indirilecek. Bu haftadan itibaren mevcut olan başlıklardan bazıları aşağıda yer alıyor;

  • Asphalt 9: Legends by Gameloft
  • Mobile Legends: Adventure by Moonton
  • PGA TOUR Golf Shootout by Concrete Software, Inc.
  • Solitaire: Arthur’s Tale by Qublix Games
  • WWE SuperCard by 2K

Kullanıcılar, oyunlarda arkadaşlarıyla veya diğer oyuncularla bağlantı kurarken görülebilecek kendi Oyuncu Adlarını ve oyun temalı Avatarlarını seçebilecekler. Beklendiği gibi, oyuncu ilerlemeleri ve oyun içi satın alımlar, farklı cihazlar arasında kullanıcının hesabıyla senkronize edilecek.

Facebook oyun servisi

Facebook Gaming ilk olarak ABD’de, özellikle Massachusetts, New York, New Jersey, Connecticut, Rhode Island, Delaware, Pennsylvania, Maryland, Washington, D.C., Virginia ve Batı Virginia’da kullanıma sunuluyor. Yakında daha geniş bir kullanıma sunulması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting