Facebook müzisyenlere 50.000 dolara kadar ödeme yapacak!

Facebook müzisyenlere 50.000 dolara kadar ödeme yapacak!

Sosyal medya devi Meta, CEO Mark Zuckerberg’in Temmuz ayında 2022’nin sonuna kadar içerik oluşturuculara 1 milyar dolar ödeyeceğine söz vermişti. Çıktığında inanılmaz popüler okan canlı ses uygulaması Clubhouse’a rakip olan, Canlı Ses Odaları özelliğini kullanmak için Facebook içerik oluşturuculara 50.000 dolara kadar ödeme yapacak. İşte detaylar.

Meta kadar para kazandığınızda, en azından kısa vadede başarıyı satın almak makul bir taktik. Örneğin, Meta’nın sahibi olduğu Instagram, TikTok’a rakip Reels etkileşimlerini artırmak için aynı şeyi yapıyor ve içerik oluşturuculara 35.000 $ ‘a kadar ödeme sunuyor. The Information’a göre, Facebook Ses Odalarını kullanma koşulları da benzer şekilde cömert. “Facebook, müzisyenlere ve diğer içerik oluşturuculara, beş aylık canlı ses ürününde oturum başına 10.000 ila 50.000 ABD Doları ve ayrıca konuklar için 10.000 ABD Doları veya daha fazla bir ücret ödemeyi teklif ediyor”.

Facebook müzisyenlere 50.000 dolara kadar ödeme yapacak!

Bu para için Facebook’un, içerik oluşturucuların en az 30 dakika uzunluğunda dört ila altı oturum düzenlemesini istediği bildiriliyor. Canlı Ses Odaları, podcast’ler, müzik ve kısa biçimli “Soundbites” gibi diğer ses odaklı ürünlerin yanında yer alan özellik ile Haziran ayında ABD’de kullanıma sunuldu. Live Audio Rooms’ta yer alan köklü isimler arasında şarkıcı Miley Cyrus ve komedyen Sherry Cola yer alıyor. Meta’nın platformunu kullanmaları için içerik oluşturuculara ödeme yapması çok yaygınlaştı, ancak bu davranış tüm endüstride yaygın. TikTok’un Yaratıcı Fonu, Snap’in Spotlight programı ve Twitter’ın ses özelliği Spaces için ücretli bir “hızlandırıcı” programı var. Gerçekten de, hemen hemen her büyük platform, yetenekleri çekmek ve elde tutmak için bir tür finansal teşvik sunuyor.

Otomobil satışlarında düşüş iyice belirginleşti: Şirketler zor durumda