Ana SayfaFacebookFacebook, Messenger ve Instagram'a yeni gelen kutusu özellikleri ekledi

Facebook, Messenger ve Instagram’a yeni gelen kutusu özellikleri ekledi

Facebook, mesajlaşma uygulamaları paketine birkaç yeni özellik sunuyor. Listeye bakıldığında, daha kullanışlı olanlardan biri, Instagram’da görülen gelen kutusu durumlarının eklenmesi.

Sadece gelen kutunuza bakarak, kısa süre önce mesaj gönderdiğiniz kişinin DM’nizi görüp görmediğini anlayacaksınız. Özellik çoğu kişi arasında kavgaya sebep verebilecek potansiyele sahip olsa da yine de kullanışlı. Bir başka kullanışlı gelen kutusu özelliği de Messenger’a geliyor. Facebook, eski sohbetleri gizlemeyi kolaylaştırmak için arşivleme hareketi ekliyor. Ayrıca eski konuşmalara da bir güncelleme geldi. Artık chatte aramanıza gerek yok. Bunun yerine, profil fotoğrafınıza dokunarak erişebileceğiniz bir menü öğesi aracılığıyla eski konuşmaları bulacaksınız.

Facebook, Messenger ve Instagram'a yeni gelen kutusu özellikleri ekledi

Ayrıca, Clubhouse sahneye çıktığından beri, Facebook uygulamalarına sesle ilgili işlevsellik eklemekle ilgileniyor. Buna göre artık Messenger üzerinden bir arkadaşınıza bir dahaki sefere sesli not gönderdiğinizde kayıt düğmesini basılı tutmanız gerekmeyecek. Bunun yerine tek yapmanız gereken mikrofon simgesine dokunmak. Facebook, bu özelliğin yakında Instagram’a da geleceğini söylüyor. Bu arada, iOS (ve yakında Android) kullanan Instagram kullanıcıları fotoğraflara ve videolara kendi görüntüleri ve klipleriyle yanıt verebilir. Bu bağlamda cevap dediğimizde, arkadaşınıza konuşmanın belirli bir kısmına cevap verebileceksiniz. Son olarak Facebook, Messenger ve Instagram’da iki yeni sohbet teması ekledi. Biri dışarıdaki tüm Star Wars hayranları için, diğeri ise Netflix’in Selena Quintanilla biyografisinin ikinci sezonu ile alaklı. Her ikisi de açık ve koyu temalara sahip ve sohbet ayarlarınıza girerek bunlara geçiş yapabilirsiniz.

Lenovo Pad Pro 2021, 90 Hz OLED ekran ve Snapdragon 870 ile görüntülendi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting