Ana sayfa Facebook Facebook Instagram hikayelerine bağlantı verecek

Facebook Instagram hikayelerine bağlantı verecek

Zuckerberg sahibi olduğu sosyal medya platformaları arasındaki bağlantıyı güçlendirmeye başlıyor.

ABD yönetimi Zuckerberg’ten Facebook’u küçültmesini istese de Zuckerberg inadına aksi yönde hareket etmeye devam ediyor. Şimdi Facebook Instagram hikayelerine bağlantı veren yeni bir hikaye özelliğini denemeye başladı.

Facebook aslında, Facebook uygulaması üzerinden Instagram’a da öykü gönderme özelliğini 2017 yılında gündemine almıştı. Bu amaçla bir araç da yayınlanmıştı ancak araç işlevsiz kalmıştı.

Facebook Instagram kardeş ama ortak çalışmaları tehlikeli

Sosyal medya devi şimdi bu aracı yeniden hayata döndürüyor. Facebook üzerinden Instagram’a hikaye gönderme yeteneğini test etmeye başlayan Facebook, testleri bitirdikten sonra özelliği yayına alacak gibi görünüyor.

Bu hamle ile Zucerberg, Facebook’un terk edilmiş bir kasabaya dönüşmesinin önüne geçebilmeyi umuyor. Zira son dönemlerde kullanıcıların Facebook’u daha az kullanıp zamanlarını Instagram’da geçirmeyi tercih ettiği biliniyor.

Öte yandan ABD hükumeti, Facebook’un tekel oluşturacak derecede büyük bir şirkete dönüştüğünü düşünüyor ve küçülmesi gerektiğine inanıyor. Zuckerberg ise bu karara karşı çıkıyor ve Facebook’u bölmeyeceğini vurguluyor. Şimdi Facebook ve Instagram arasındaki organik bağın daha da artması, anti-tekel kurumlarının daha fazla alarm olması anlamına gelebilir.

Stanford coronavirüs nedeniyle dersleri online’a taşıyor

Facebook da medyaya yaptığı açıklamada da Instagram uygulaması ile daha fazla bağlantı kurulması için çalıştıklarını itiraf etti. Seçim yılında, Facebook’ta pek çok genç demokratın kendisine karşı propaganda yürüteceğini bilen Trump’ın bundan hoşlanmayacağı da tahmin ediliyor. Dolayısıyla, yakın tarihte Facebook’un sert bir anti-tekel soruşturmasına maruz kaldığını görürsek, şaşırmayalım.

facebook instagram

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler