Ana sayfa Facebook Facebook azınlık çalışanların sayısını artıracak

Facebook azınlık çalışanların sayısını artıracak

Facebook azınlık çalışanlarının sayısını önümüzdeki 5 yıl içinde ikiye katlayacağını açıkladı.

Facebook tartışmalarından zarar görüyor

ABD’de önemli bir tartışma konusu olan “azınlıklar” özellikle teknoloji şirketlerinde büyük duyarlılıkla karşılanıyor. Sosyal medyada yaşanan azınlık tartışmaları, Facebook içinde çalışanlar arasında da yaşanıyor ve gerginlikler ortaya çıkabiliyor.

Facebook’un yeni yayınladığı 2019 Çeşitlilik Raporu’na göre, Faecbook geçmiş yıllara oranla kadın ve azınlık ırklardan daha fazla insan çalıştırıyor. “Beyaz erkek” çalışanların oranı ise geçmiş yıllara oranla daha az.

Sosyal emdya devi, önümüzdeki 5 yıl içinde azınlık çalışanlarının oranının ise iki katına çıkarmayı hedefliyor. Bu amaçla şirket, dünya çapındaki ofislerde kadın çalışanları daha fazla işe alacak. ABD’deki ofisleri içinse İspanik ve Siyahi çalışanlara ağırlık verecek.

Trump Facebook ve Twitter’ı Beyaz Saray’a çağırmadı

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler