Ana sayfa Apple Face ID gözlük ile kandırıldı!

Face ID gözlük ile kandırıldı!

Apple’ın iPhone X ve sonrası modellerinde kullandığı Face ID gözlük ve bant ile kandırıldı. Peki, bu işlem nasıl gerçekleştiriliyor?

Apple, iPhone X ve sonrası modellerinde bildiğiniz gibi yüz tanıma teknolojisi Face ID’ye geçiş yapmıştı. Secure Enclave ve Neural Engine teknolojileri sayesinde kandırılması Android cephesine göre çok daha zor olan Face ID, bugün gözlük ve bant kullanılarak kandırıldı.

Güvenlik araştırmacılarının toplandığı During Black Hat USA 2019 etkinliğinde; Face ID’nin zor da olsa kırılacağını gözler önüne serdi.

iOS 12 kullanım oranı açıklandı!

Araştırmacılar X gözlük olarak isimlendirilen gözlük ile; kurbanın cep telefonunun kilidini açtıktan sonra gözlüğe bantları takmış ve bu gözlüğü uyuyan kurbanın yüzünü okutarak parasını Apple Pay (mobil ödeme) uygulaması yoluyla transfer etmeyi başarmış.

Oldukça zahmetli olan bu yöntemin günlük hayatta uygulanması oldukça zor. Ancak yine de Apple bu olaydan muhtemelen ders çıkarıp, 3. nesil Face ID ile güvenliği bir üst seviyeye çıkaracaktır.

Face ID gözlük

Son olarak araştırmacıların bu gözlüğü oluşturmanın çok düşük maliyetli olduğunu ve kesin sonuç alınabileceğini söylediklerini belirtelim.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy M30s ile özgürlük sizde!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de uygun fiyatıyla yüzünüzü güldürecek yeni bir akıllı telefonla, Galaxy M30s ile karşımızda. Şık tasarıma,...

Son Haberler