Ana SayfaGenelEthereum madencilik gelirleri düşüyor!

Ethereum madencilik gelirleri düşüyor!

Şu sıralar 3000 doların altında seyreden ETH’de işler çok da yolunda gitmiyor. Madencilik gelirleri günden güne azalmaya devam ediyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Ethereum madencilik gelirleri düşüyor! Kriptopara denildiğinde Bitcoin‘den sonra akla gelen ilk isim Ethereum olacaktır. Hali hazırda Bitcoin‘in ardından en değerli kripto varlık konumunda yer alan Ethereum, ekran kartları madenciliği ile elde ediliyor.

Yani evinizde 8GB belleğe sahip bir ekran kartınız varsa pekala siz de Ethereum madenciliği yapabilirsiniz. Zaten iş bu kadar basit olduğu için ETH madenciliğine olan talep de tavan yapmış durumda.

Ethereum madencilik gelirleri

Özellikle Çin ve İran gibi ülkelerde büyük kapalı alanlara kurulan madencilik merkezleri ETH zorluğunun adeta arşa çıkmasına neden oldu.

Ethereum madencilik gelirleri düşüyor!

Yaz aylarında Ethereum’a gelecek olan güncelleme ile madencilik gelirleri zaten düşecekti. Fakat ağa katılan ekran kartı sayısının hızlı bir şekilde artması, ETH madenciliğinin zorluğunun artmasına neden oldu. Peki bu ne demek?

Ethereum madencilik gelirleri

Basit bir şekilde anlatmamız gerekirse, eskiden 3 kişiye bölünen pasta şimdi 10 kişiye bölünüyor. Pasta biraz daha büyümüş olsa da kişi başına düşen dilim miktarının daha az olduğunu söyleyebiliriz.

Ethereum madencilik gelirleri

Yapılan son değerlendirmelere göre ETH çıkarmanın zorluğu her gün ortalama olarak yüzde 1 civarında artıyor. Bu da aylık bazda yüzde 30 zorluk anlamına gelir. Yani bu ay 3 ETH kazdıysanız bir sonraki ay yalnızca 2 ETH kazabileceksiniz. Aynı şekilde zorluk arttıkça geliriniz de düşmeye devam edecek.

En güçlü hacker araçları artık devletlerin elinde değil

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting