Ana SayfaGenelEthereum madenciliği için sonun başlangıcı

Ethereum madenciliği için sonun başlangıcı

Ethereum madenciliğinde sona gelindi. Peki ethereum madenciliği için sonun başlangıcı ne zaman? İşte detaylar.

2021 ile birlikte trend olan konulardan birisi de madencilik oldu. Elbette burada madencilikten kastımız toprağın altından değerli taş ve mineraller çıkarmak değil. Ekran kartları, CPU’lar ya da ASIC makinalarla yapılan madencilikten bahsediyoruz.

Özellikle maliyeti ve getirisi bakımından ekran kartı madenciliğinin 2021’de patlama yaptığını söyleyebiliriz. Tabi bu patlama ekran kartı fiyatlarını da patlattı.

- Reklam -

Madenciliğe olan talep bu kadar hızlı bir şekilde artınca zorluk seviyesi de artmaya başladı. Öyle ki madencilik gelirleri geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla 4 kat azaldı. Hatta bu yılın başlarına oranla da 2 kattan fazla azaldı.

Ethereum madenciliği için sonun başlangıcı

Asıl büyük olay ise Temmuz ayında gerçekleşecek. Ethereum için 2.0 güncellemesi hayata geçecek ve ETH madencilik gelirleri önemli oranda düşecek. Kimilerine göre bu düşüş yüzde 50 oranında olacak. Yani mevcut gelirler yüzde 50 oranında azalacak.

Üstelik gelirler de düşmeye devam edecek. Sonuç olarak Ethereum madenciliği neredeyse bitme noktasına gelecek.

Bu muhtemelen pek çok madencinin ekran kartlarını satması ve bu işi bırakmasıyla sonuçlanacaktır. Elbette yine de bekleyip göreceğiz. Sonuçta Temmuz ayına şurada çok fazla bir şey kalmadı.

Elbette ekran kartı ile ETH haricinde farklı coinler kazılacağını da unutmamak gerekiyor. Sonuçta sadece GPU madenciliğinde Ethereum yok.

Realme GT Avrupa pazarında boy gösterecek

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting