Ana sayfa Akıllı Telefon LTE'de Rekor Hıza Ulaşıldı! Tam 1.2 Gbps!

LTE’de Rekor Hıza Ulaşıldı! Tam 1.2 Gbps!

Amerikalı operatör T-Mobile ve Nokia, Qualcomm’un LTE modemini kullanarak bir rekora imza attı. İşte yeni rekorun tüm detayları!

T-Mobile, cuma günü yaptığı rekor denemesiyle 4G rekorunu kırdı. Qualcomm’un amiral gemisi X20 LTE modeminin kullanıldığı testte, neredeyse modemin üst limitine ulaşıldı. Snapdragon 845’te kullanılması beklenen X20 LTE, 1.2 Gbps’lik indirme hız kapasitesine sahip. 4×4 MIMO ve 256 QAM şemalarını destekleyen mobil modem, ayrıca Cat.18 tipinde.

Cuma günü yapılan teorik testte, 60 Hz downlink ile çalıştı ve taşıyıcı birleştirme teknolojisinden yararlanılarak 3 taşıyıcı kapasiteyi güçlendirdi. Ayrıca baz istasyonu olarak Nokia 4.9G AirScale tercih edildi. Test sonucunda 1.175 Gbps gibi uçuk bir değere ulaşıldı. Yapılan açıklamada, 5G için çalışmaların hızla sürdüğü söylendi. Teknolojinin 2019 yılında ilk olarak ticari hizmetlere açılacağı tahmin ediliyor. Dünyanın pek çok ülkesinden operatörler testlerini sürdürüyor.

Öte yandan rekor denemesinde kullanılan modem, kendisini bizlere ilk kez Galaxy S9’da gösterecek gibi duruyor. Hem Samsung’un bir sonraki en iyi işlemcisinde modeme yer vereceğini söylemesi, hem de S9’un Snapdragon 845’i kullanan ilk telefon olacağı gibi iddialar bunu destekliyor. X20 LTE, sadece S9 serisiyle değil, 2018 başında çıkan pek çok üst seviye akıllı telefonda karşımıza çıkacak bir modem olacak. Daha sonraki dönemde ise 5G’nin yaygınlaşmasıyla beraber X20 LTE’yi orta seviyeye inemeden unutabiliriz.

İşte Amerikalı operatör T-Mobile’ın gerçekleştirdiği teorik test:

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler