Ana sayfa Akıllı Telefon Eski Cepler Nihayet Windows 10 Mobile ile Buluştu

Eski Cepler Nihayet Windows 10 Mobile ile Buluştu

Microsoft, artık miladı geçti sanılan Windows 8.1 tabanlı telefonlara, sonunda Windows 10 Mobile yazılım desteği getirdi.

Microsoft, kendisine gösterilen yoğun tepkilerden sonra, biraz tantanalı da olsa bazı akıllı eski telefonlara Windows 10 Mobile işletim sistemi sunmaya karar verdi. Söz konusu güncellemenin, 2016 başında yayınlanması bekleniyordu. Amerika yazılım devi, bu gecikme nedeniyle bazı kullanıcılardan tepki çekmişti.

Elbette tüm Windows Phone 8.1 cihazlar bu güncellemeye kavuşamadı. Lumia 1520, 930, 640, 640XL, 730, 735, 830, 532, 535, 540, 635 1GB, 636 1GB, 638 1GB, 430 ve 435 modellerinin yanı sıra, Microsoft ile işbirliği yapan MJC’nin BLU Win HD w510u, BLU Win HD LTE x150q ve  Madosma Q501 cihazları en modern, mobil Windows ile tanıştı.

Windows 10 Mobile

Bu liste bazı gariplikler ve ihmalkarlıklarla dolu. Söz gelimi, amiral gemisi HTC One M8 (Cihazın hem Android hem de Windows Phone temelli versiyonları üretilmişti) ve Microsoft’un kıymetli, çok satan modeli Lumia 1020 modelleri de, güncel Windows’un nimetlerinden mahrum bırakıldı. Bu cihazların gelecekte güncelleme alıp almayacağı ise şimdilik büyük bir gizem.

Nokia Lumia kullanıcıları son güncellemeye Upgrade Advisor app uygulaması sayesinde erişebiliyor.

Microsoft Mobil Yazılım Departmanı Yöneticisi Michael Fortin, “Yeni güncellememiz ile, eski, sorunlu televizyonlarınız yenilikçi ve pratik bir arabirime kavuşacak. Cihazlardaki pek çok problem, bu güncelleme sayesinde ortadan kalkacak ve maksimum entegrasyon ile azami performans mümkün olacak.” ifadelerini kullandı.

 

 

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Corona virüsü aşısı bulundu mu?

Son günlerde dünya gündemini meşgul eden Corona virüsüne karşı aşı geliştirildi mi? İşte corona virüsü aşısı bulundu mu sorusunun yanıtı. Neredeyse her yıl yeni bir...

Son Haberler