Windows 10 Mobile’ın çıkış tarihi belli oldu!

Windows 10 Mobile’ın çıkış tarihi belli oldu

Microsoft’un yeni Taşınabilir Cihaz İşletim Sistemi: Windows 10 Mobile.

Bilindiği üzere Windows 10 Mobile, şimdilik: Lumia 950, Lumia 950 XL ve Lumia 550’de yer alıyor. Diğer eski Windows 8.1 ve 7 Taşınabilir Cihaz İşletim Sistemini kullanan Telefonlara hâlen gelmedi.

Bu konuda, Microsoft’un yeni BUILD’ini de sıklıkla geciktirdiğini söylemiştik. Zira Windows 10 Mobile daha yeni çıkmış varsayılan olarak Windows 10 İşletim Sistemine sahip Cihazlarda bile Kullanıcısına saç baş yoldurtuyor. Windows 10 ve Windows 10 Mobile’ın yeni BUILD’i şu an son test aşamasında.

Yeni BUILD; gelecek hafta itibariyle Kullanıcılarla buluşacak. 8 Ocak tarihli: “10586.63 BUILD” sürümü bile, Windows 10 Kullanıcılarına ilaç gibi gelmemişti.

Kullanıcıların, Microsoft’u suçladıkları konu ise şu: “Dokunmatik Ekranın, parmak hareketlerine milisaniyelik bir gecikme ile cevap vermesi.

Microsoft’un Fast Ring adını verdiği: “Ekran dokun yanıtını hemen al” Teknolojisi hâlen tam anlamıyla düzgün çalışmıyor. Hâl böyle olunca da BUILD’lerde gecikme yaşanıyor.

Bu BUILD, Microsoft için çok önemli. Eğer bu vaatlerinde de Kullanıcısını, Microsoft; tatmin edemezse ciddi anlamda güven kaybına uğrayacak. Şirketten sızan bilgiler, Microsoft’un kendi içinde kaynadığını bizlere gösteriyor.

Xiaomi Mi5 ile ilgili yeni bilgiler var!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir