Epic Games Store açıldı! Her ay bedava oyunlar!

Steam’e rakip olarak sahneye çıkan Epic Games Store geçtiğimiz gün açıldı. Epic Games yetkileri her ay 2 oyunun ücretsiz olarak üyelere hediye edileceğini açıkladı.

Kısa süre önce yaptığımız bir haberde, Epic Games’in açacağı dijital oyun mağazasıyla Steam’e rakip olmayı planladığını sizlerle paylaşmıştık. The Games Awards 2018’in hemen akabinde Epic Games Store kullanıma sunuldu.

Epic Games’ten PC oyuncularına 2 bedava oyun!

Epic Games yetkilileri tarafından yapılan açıklamada 15 günde 1 oyunun, Epic Games Store üyelerine ücretsiz olarak sunulacağı belirtildi. Yani sadece bu dijital mağazaya üye olarak bile ayda 2 oyunu kütüphanenize ekleyebileceksiniz.

The Game Awards 2018’de konuşan Epic Games yetkilileri, bir süredir PS4’e özel olan Journey’in de yalnızca Epic Game Store üzerinden satışa sunulacağını açıkladılar. Bu gerçekten önemli bir hamle.

Elbette şu an mevcut mağazada öyle geniş bir kütüphane bulunmuyor. Hatta oyun sayısı henüz 100’ü bile bulmuş değil. Fakat önümüzdeki günlerde yeni çıkan yapımların da bu dijital mağaza üzerinden satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Epic Games mağazasında satılan oyunlardan yüzde 12 komisyon oranı talep ederken, Valve Steam üzerinden sattığı oyunlardan yüzde 30 komisyon alıyor. Sadece bu bile yayıncıların Valve yerine Epic Games’i tercih etmeleri için önemli bir neden.

Elbette Epic Games’in oyun fiyatlarını nasıl bir skalada belirleyeceği de önemli. Malum Steam’de belli zamanlarda önemli indirimler oluyor. Mevcut indirimler Epic Games Store’da da olur mu bunu zaman gösterecek.

Epic Games Türkiye Mağazası için tıklayın

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin