Epic dava açarak Google’u suçladı!

Epic dava açarak Google'u suçladı!

Epic açtığı bir dava ile arama motoru devini suçluyor. Davaya göre Google, doğrudan Play Store’a karşı rekabet etmesini önlemek için Activision Blizzard’a yaklaşık 360 milyon dolar ödemiş. İşte tüm detaylar.

Reuters tarafından görülen mahkeme belgelerine göre anlaşma, arama devinin Project Hug girişiminin bir parçası olarak imzaladığı en az 24 anlaşmadan biriydi. Daha sonra Uygulamalar ve Oyunlar Hız Programı olarak bilinen Project Hug’ın mali ayrıntıları, Epic Games ile Google arasında devam eden antitröst davasının merkezinde yer alıyor. 2021’de stüdyo, Google’ın büyük uygulama geliştiricilerini Play Store’da tutmak için milyonlarca dolar harcadığını iddia etti. Bu hafta, Epic’in şikayetinin yeniden düzenlenmemiş yeni bir versiyonu, Uygulamalar ve Oyunlar Hız Programının kapsamı hakkında daha önce bilinmeyen ayrıntılar sağlayarak kamuoyuna açıklandı.

Epic dava açarak Google'u suçladı!

Mahkeme belgelerine göre Google, Nintendo, Ubisoft ve Riot Games ile de anlaşmalar imzaladı. Epic, Riot örneğinde, League of Legends stüdyosunun kendi “kurum içi” uygulama mağazası “çabalarıyla ilerlemesini “durdurmak” için yaklaşık 30 milyon dolar ödediğini iddia ediyor. Riot Games, Engadget’in yorum talebine hemen yanıt vermedi. Dava, Google’ın Activision ile anlaşma imzalamanın yayıncıyı “rakip bir uygulama mağazası başlatma planlarından vazgeçmesine” sevk edeceğini bildiğini iddia ediyor, Activision bu iddiaya itiraz ediyor. Bir Activision sözcüsü Reuters’e verdiği demeçte, “Epic’in iddiaları saçma” ifadelerini kullandı.

Galaxy S23, Android telefonlarda en iyi yonga setine sahip olacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir