Ana SayfaGenelMicrosoft çaktırmadan Windows 10 güncellemesi ile Edge tarayıcısını yükledi!

Microsoft çaktırmadan Windows 10 güncellemesi ile Edge tarayıcısını yükledi!

Microsoft, son yayınladığı Windows 10 güncellemesi ile çaktırmadan sessiz sedasız Edge tarayıcısını sisteme yükledi. İşte detaylar.

Microsoft, internet tarayıcısı konusunda rakipleri ile baş edebilemek adına geçtiğimiz aylarda Chromium tabanlı Edge tarayıcısını indirime sunmuştu. Windows, macOS, iOS ve Android platformlarına gelen bu tarayıcı maalesef ki fazla tutulmamıştı. Microsoft da yeni tarayıcısını ön plana çıkarmak için yeni girişimlerde bulunuyor.

Microsoft’un KB4541301, KB4541302 ve KB4559309 güncellemeleri ile Edge’i tüm bilgisayara yükleyeceği iddia edilmişti. Bugün ise iddialar doğru çıktı ve Microsoft, Edge’i otomatik olarak tüm Windows 10 PC’lere yükledi.

Microsoft’tan silinen dosyaları geri getirme için yeni çözüm: Windows File Recovery

Kritik güncelleme adı altında yüklenen yeni güncelleme ile internet tarayıcısının da yüklenmesi kullanıcıları pek hoşnut edecek gibi görünüyor. Güncelleme yüklendikten sonra PC yeniden başlatılıyor. Yeniden başlatılan PC açıldığında kocaman Edge’in ekranı açılıyor. Bu ekran CRTL+W veya ALT+F4 tuşları ile de kapatılmıyor. Görev yöneticisini açarak işlemi sonlandırmanız gerekiyor ya da Edge’in kurulumunu tamamlamanız gerekiyor.

Edge

Microsoft’un güvenlik için şiddetle tavsiye ettiği Edge’e bir şans vermenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Google Chrome’un tabanı ile geliştirilen bu tarayıcı, Chrome eklentilerinin büyük bir bölümünü de destekliyor.

Internet Explorer faciasından sonra Edge’le toparlayan Microsoft, ilerleyen dönemlerde Google’ın başına bela olacak gibi görünüyor. Windows 10’un yanı sıra macOS’te de oldukça stabil ve akıcı bir deneyim sunan bu tarayıcı, eğer doğru alanda geliştirilerse geleceğin en güçlü tarayıcılarından biri olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting