Google Chrome, Eklenti Farkı ve Hızıyla Açık Ara Lider

chrome

Google Chrome, tarayıcılar arasında en bilinen, en popüler isimlerden birisi. Arkasında Google gibi bir şirketin bulunuyor oluşundan mıdır bilinmez; eklenti ve kullanıcılarına sağladığı o muhteşem imkanlar nedeniyle de daima en çok tercih edilen isim oluyor. Tüm işletim sistemleri ve bilgisayar bünyesinde sorunsuz olarak çalışan, tüm bunlar yetmez gibi eklentileri ve hızıyla da göz dolduran Google Chrome; uzunca bir süre tahtından indirilecek gibi durmuyor.

Videoları yan ekran şeklinde izlemeye imkan tanıyan eklentilerden, tarayıcıyı çalıştırdığınızda size selam veren eklentilere kadar daha bir çok önemli özellik ve imkan ile gündemde kalmayı ve en çok tercih edilen olmayı başarabiliyor. Tarayıcılar arasında da en çok eklenti ve uzantı desteğini sunan tarayıcılar arasında yer alıyor. Konuyla alakalı olarak Google Chrome, eklenti farkı ve hızıyla açık ara lider şeklinde ifade etmek gayet mümkün.

Diğer tarayıcıların da eklenti destekleri, optimizasyon çalışmaları bulunduğu halde bir Google Chrome olmadığı; kullanıcılar tarafından da zaten tasdiklenmiş bir durum. Ancak Google Chrome’ a rakip olan en büyük tarayıcılar arasında ise Mozilla, Opera ve Safari yer alıyor. Apple ürünlerinde cihazın fabrika çıkışı şeklinde gelen Safari olsa dahi; halen bir çok cihazın ” varsayılan tarayıcı ” n0ktasındaki önemli destekçisi Google Chrome. Bu noktada da ne kadar başarılı olunabilirin önemli bir örneğini uygulamalı olarak gösterilirken; rakiplerle ve pazarla olan diyaloğun nasıl olması gerektiği de aktarılıyor şeklinde ifade etmek mümkün.

Xbox Scorpio, Öncüsünden 4.5 Kat Hızlı!